Chcesz zdobyć sympatię?Załóż videoblog!

Internet opanowała rewolucja, której bohaterami są videoblogi. Za pomocą nagranych filmów można dzielić się swoją pasją, doradzać i prezentować swoje talenty. To sposób na pokazanie się światu z jak najlepszej strony. Dlatego videoblogi prowadzą gwiazdy show biznesu, politycy i zwykli ludzie, którzy dopiero pracują na swój sukces. Jak wykorzystać to popularne narzędzie do wykreowania atrakcyjnego wizerunku? Oto kilka wskazówek.

Dlaczego warto założyć videoblog?

videoZałożenie videobloga jest bardzo proste. Można to zrobić za darmo na stronach takich, jak videoblogi.website.pl lub youtube.com. Schody zaczynają się w momencie, gdy nie mamy pomysłu na to, co chcemy zaprezentować. Największą popularność zdobywają v-blogi prowadzone przez osoby z prawdziwą pasją. Zastanów się, w jakiej dziedzinie mógłbyś uchodzić za eksperta i podziel się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Videoblog może posłużyć także jako narzędzie do autoprezentacji, gdy aplikujemy na dane stanowisko i chcemy się wyróżnić na tle konkurencji. Video CV nie zastąpi wprawdzie tradycyjnego życiorysu, ale w atrakcyjny sposób uzupełni dokumenty aplikacyjne, zwiększając szansę na zdobycie wymarzonej posady.

Ważne wskazówki

Osoba, która zakłada videoblog, pozwala się lepiej poznać. Warto więc pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym twój videoblog będzie przyciągał nowych widzów. Po pierwsze, zadbaj o jakość zamieszczanych filmów. Zapomnij o nagrywaniu się kamerą w telefonie. Oglądanie niewyraźnego klipu jest po prostu męczące. Kamery cyfrowe Sony pozwolą ci nagrywać filmy w jakości Full HD, których oglądanie będzie przyjemnością. Po drugie, przygotuj się do wystąpienia. Zaplanuj, co chcesz powiedzieć oglądającym cię osobom. Mów wyraźnie i powoli, robiąc przerwy na oddech. Pamiętaj o przysłowiu „ jak cię widzą, tak cię piszą”. Stojąc lub siedząc przed obiektywem kamery, przyjmij wygodną dla siebie pozycję. Przygotuj się na to, że zamieszczając filmy ze sobą w roli głównej, będziesz oceniany przez internatów. Jednak plusy takiej formy autoprezentacji, znacznie przewyższają ewentualne minusy. Videoblog może zwiększyć twoje szanse na rynku pracy, umożliwi dotarcie do większej liczby fanów bądź też stanie się źródłem dochodów, z emitowanych na nim reklam.

Początkujący komicy, piosenkarze czy muzycy korzystają z audio-wizualnych prezentacji, by zdobyć popularność i sympatię widzów. Sprzedawcy zakładają videoblogi, w celu zbudowania zaufania wśród klientów, a w konsekwencji zwiększenia sprzedaży. Masz coś ciekawego do powiedzenia? Nie zwlekaj i załóż własnego videobloga. W ten sposób wyróżnisz się wśród tysięcy innych blogerów i zdobędziesz popularność.