Chwalmy się zdjęciami!

Pomimo wszechobecnej na świecie cyfryzacji, nadal przywiązujemy bardzo dużą wagę do drukowanych, papierowych zdjęć. Kiedyś każda impreza rodzinna kończyła się przeglądaniem wspólnych fotografii – dzisiaj odchodzi się od tego pomysłu coraz bardziej. Dlatego też wielu z nas decyduje się na umieszczanie fotografii w domach, w wyjątkowych miejscach, z wyjątkowymi wspomnieniami. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak wyeksponować zdjęcia, które mają dla nas naprawdę dużą wartość.

Gdzie najlepiej zawiesić fotografię? Wedle starego stylu fotografie przywieszało się nad kominkiem, przy schodach, w pokojach gościnnych albo w sypialni. We współczesnym guście wielu ludzi fotografie wiszą nawet w przedpokojach lub łazienkach. O ile kwestię łazienki chcielibyśmy pozostawić, o tyle w pozostałych pomieszczeniach jak najbardziej można zdecydować się na zawieszenie bądź postawienie ważnych dla nas wspomnień.

Teraz czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przywiesić fotografię? W dzisiejszych czasach przykleja się grafikę, chociaż przez wiele lat używano standardowego gwoździa, a w przypadku dużych fotografii, wkrętów. Bardzo dobrym pomysłem jest przygotowanie kolażu, który umieszcza się w jednej ramce – dzięki temu zyskujemy ciekawy efekt i niewielki uszczerbek w ścianie.

Jak można wyeksponować zdjęcia? Możemy tradycyjnie zastosować wyszukaną ramkę, która będzie mocno rzucała się w oczy, można tez powiesić zdjęcia na sznurku albo zrobić z nich nietypowy kształt. Pomysłów jest bardzo dużo, wszystko zależy od tego, w jakich kolorach jest Wasze mieszkanie, i jaką przestrzeń jesteście w stanie przeznaczyć na wyeksponowanie ulubionych zdjęć. Zobacz więcej.