Do czego wykorzystać stare fotografie?

Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony pomysłom na wykorzystanie starych fotografii. Zakładamy, że fotografie są albo bardzo piękne, albo też budzą w nas niezwykle ciepłe uczucia.
W obu przypadkach będziemy chcieli je dość wyraźnie wyeksponować w swoim wnętrzu, co nada mu nie tylko charyzmy, ale przede wszystkim klimatu ciepła rodzinnego bądź wrażliwości na sztukę.

Jeśli Waszym ulubionym miejscem w mieszkaniu lub domu jest kominek, to właśnie przy nim należałoby pomyśleć nad ekspozycją ulubionych fotografii. Dlaczego? Zarówno kominek, jak i zdjęcia, to elementy, które bardzo mocno kojarzą się z ciepłem rodzinnym, miłością, wrażliwością. Jeśli jesteśmy fanami dużej ilości fotografii, możemy zastanowić się nad zagospodarowaniem całej ściany nad kominkiem, jeśli natomiast chcielibyśmy mieć tylko kilka drobnych akcentów, warto wykorzystać górną część kominka jako półkę, na której postawimy dwie lub trzy bardzo ładnie oprawione fotografie.

Kolejna propozycja to alternatywne rozwiązanie dla osób, którym znudziły się już rzędy fotografii na ścianie. Dla tych z Was, którzy uznają ten pomysł za mało oryginalny, proponujemy wykonanie na przykład okręgu albo jakiegokolwiek innego kształtu ze zdjęć. Bardzo ważne przy tej technice jest, aby kształt zawierał zdjęcia zarówno poziome, jak i pionowe. Dzięki temu efekt będzie jeszcze bardziej nietuzinkowy.

Trzecia i ostatnia propozycja to ściana w obrazach – obrazach albo o takiej samej wielkości wykonanych na płótnie, albo ścianie ze zdjęć w różnych kształtach i wymiarach. Jeśli zdecydujecie się na pierwszy pomysł, pamiętajcie aby nie oprawiać obrazów, w drugim przypadku można zdecydować się na bardzo delikatne ramki albo w przypadku jasnego koloru ścian, na bardzo wyraziste oprawki
w różnych kolorach. Zobacz więcej.