Ciesz się wspólnymi chwilami z Galaxy A5

Nowy Galaxy A5 to prawdziwy multimedialny gigant. Warto wykorzystać możliwości tego urządzenia i zachować ważne momenty na dłużej.

Kadry godne zapamiętania

Przyjemne wspomnienia są źródłem radości dla każdego z nas. Ile masz za sobą chwil, do których wracasz z uśmiechem na ustach lub które lubisz przywoływać w gronie przyjaciół bądź najbliższych? Dawniej jedyną drogą do ich zachowania było po prostu pamiętanie i wspominanie. Następnie, dzięki rozwojowi technologii, pojawiły się fotografie i filmy, które z biegiem czasu zyskiwały na jakości. Stawały się coraz wyraźniejsze, barwniejsze i lepiej przedstawiały szczegóły, często jednak koszt zakupu aparatu czy kamery był nadzwyczaj wysoki.

Dziś jednak wszystko to wygląda inaczej. Wiele jakościowych telefonów można kupić w ofercie abonamentowej w cenie dwóch kajzerek, a same koszty związane z rachunkami również są niskie. Jakość zapisu zdjęć i wideo w telefonach uległa jednak diametralnej poprawie, a zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku pozwala na rejestrowanie materiałów w formacie HD.

I tak właśnie nowoczesne technologie sprawiły, że właściwie każdą chwilę możesz za pomocą kilku kliknięć uwiecznić w postaci fotografii lub filmu. Również w każdym momencie możesz do nich wrócić, na nowo przywołując wspomnienia. Doskonałym telefonem z klasowym zestawem multimedialnym jest nowy Samsung Galaxy A5. Nie mogłoby zresztą być inaczej – rodzina Galaxy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych serii telefonów na świecie.

Samsung Galaxy A5 – mocny i jakościowy aparat

Konstruktorzy Samsunga ponownie zaskoczyli użytkowników i konkurencję, wykorzystując w modelu A5 najnowsze rozwiązania technologiczne. Smartfon posiada aparat główny z matrycą o rozdzielczości aż 16 Mpix, co stanowi najlepszą gwarancję wysokiej jakości zdjęć oraz zachowania głębokich i wyrazistych barw. Warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach, jak choćby autofocus, tryb panoramiczny czy opcja wykrywania twarzy. Dzięki tak zaprojektowanemu zestawowi multimedialnemu Twoje fotografie będą prezentowały się niczym dzieła profesjonalistów.

Warto również dodać, że Samsung Galaxy A5 pozwala na nagrywanie filmów w jakości HD. Tak zachowane wspomnienia zyskają nową jakość oraz większy koloryt. Chyba nic tak nie przypomina ważnych wydarzeń, jak krótkie wideo.

Zmontuj własne wideo

Ostatnio coraz popularniejsze są aplikacje, które pozwalają na samodzielny montaż nagranych wcześniej filmów i zapisanych w pamięci telefonu zdjęć. Wszystkie programy tego typu są niezwykle proste w obsłudze, dzięki czemu korzystają z nich również dzieci. Przykładem takiej aplikacji jest Musical.ly, gdzie można stworzyć własny klip do piosenki znanych artystów.

Nieco inaczej działa np. program Quik. Aplikacja firmowana przez markę GoPro umożliwia montaż plików zapisanych w pamięci telefonu Samsung Galaxy A5. Filmy i zdjęcia możesz ustawić w dowolnej kolejności, wybrać jeden z wielu motywów oraz dodać podkład muzyczny. Po zaledwie kilku kliknięciach aplikacja automatycznie wygeneruje film, który wygląda niczym wideo przygotowane przez profesjonalny zespół edytorski.

W ten prosty i szybki sposób zachowasz swoje wspomnienia w wyjątkowej i trwałej formie, a do tego dodasz im nowego wyrazu. Zmontowany przez aplikację materiał możesz łatwo udostępnić w mediach społecznościowych lub przesłać do bliskich Ci osób.