Co robić, aby mieć piękne zęby?

Co robić, aby mieć piękne zęby?

 

Odpowiedź na pytanie postawione w temacie jest bardziej złożona niż nam się wydaje, jest wiele metod. Jednak najważniejsze to regularność i odpowiednie nawyki.

 

Szczotkowanie zębów

 

To podstawowa czynność, dzięki której zadbamy o higienę zarówno zębów, jak i całej jamy ustnej. Idealnie by było je myć po każdym większym posiłku, pamiętając jednak, by odczekać około 30 minut po jego zjedzeniu, żeby wszystkie kwasy zostały zneutralizowane, a my mogli spokojnie szczotkować nasze zęby. Co do samego szczotkowania to prawdą jest, że najlepiej wykonywać okrężne ruchy, ale niezbyt mocne i gwałtowne, bo możemy uszkodzić dziąsła, a tego z pewnością byśmy nie chcieli. Ważną rzeczą jest, aby wybierać odpowiednią szczotkę, która nie powinna być zbyt twarda. Zaleca się także częste wymienianie szczoteczki do zębów, najlepiej co kwartał, gdyż raz, że sama szczoteczka się zużywa i wypada z niej włosie, to dwa, gromadzą się na niej bakterie, więc pomysł na posiadanie jednej szczoteczki na całe życie odłóżmy do lamusa.

 

Nić dentystyczna

 

Niektóre osoby stosują nić albo szczoteczkę. Jednak lepszym rozwiązaniem jest stosowanie obu tych metod czyszczenia zębów. Może nie równocześnie, ale jedna po drugiej. Nić ze szczoteczką idealnie się uzupełniają. Pierwsza z nich dotrze w przestrzeni pomiędzy zębami, dzięki czemu nie będą osadzać się bakterie. Nie dajmy im schronienia w trudno dostępnych dla szczotki miejscach i wszystkie miejsca, do których ona nie dotarła, potraktujmy nicią dentystyczną. Tu również zalecana jest ostrożność, nie przesadźmy z szybkością, bo uszkodzimy dziąsła.