Czy warto prowadzić swojego bloga?

Posiadanie bloga wydaje się być bardzo proste – wystarczy założyć konto na jednej z przygotowanej do tego stron i można zacząć pisać. Jednak czy pisanie bloga jest dla każdego i czy aby każdy powinien prowadzić swój blog?

Odpowiedz jest prosta, jednak nie zawsze oczywista dla wszystkich. Blog powinny prowadzić osoby umiejące pisać, mające coś do przekazania czy podzielenia się z innymi. Trzeba pamiętać, że blog to nie pamiętnik osobisty – na bloga może wejść każdy i wykorzystać znalezione tam informacje przeciwko nam. Dlatego tak ważne jest, aby nie opisywać szczegółowo swojego życia, jak to mają w zwyczaju bardzo młodzi ludzie. Dzielą się oni informacjami ze swojego życia nie zdając sobie sprawy, że informacje te mogą zostać wykorzystane w różny, negatywny sposób.

Często jest to powodem poważniejszych konsekwencji. Bardzo ciężko jest odkręcić coś co już zostało zapisane i opublikowane na blogu. Podobnie jest ze zdjęciami, gdyż mogą one zostać wykorzystane jako mem, co już niejednokrotnie mieliśmy okazję zaobserwować w sieci. Bloga powinni prowadzić ludzie umiejący pisać i mających swoje własne twarde zdanie. Jednocześnie mający determinację, by bronić aktywnie swoich poglądów.

Warto prowadzić bloga, dzięki niemu mamy możliwość podzielenia się ze światem naszym zdaniem i opinią. Nie każdy jednak powinien go mieć. Dodatkową zaletą bloga są korzyści finansowe – z reklam na blogu można otrzymać dobre pieniądze, pod warunkiem, że jest on popularny i ma dużo odsłon. Więcej informacji znajdziecie tutaj.