Czym jest dom szkieletowy?

domyszkieletoweOstatnio możemy bardzo często słyszeć pojęcia dom szkieletowy, lecz czym to tak na prawdę jest? Dom szkieletowy czy także inaczej dom kanadyjski to nic innego jak dom budowany z drewna. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie bowiem jest to ciekawa alternatywa domów murowanych. Należy jednak zastanowić się nad tym tematem i dowiedzieć się czy na pewno dom szkieletowy będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Oczywiście jak wszystko inne także dom szkieletowy posiada swoje wady i zalety.

Domy szkieletowe budowane są przez specjalnie przygotowane do tego firmy, które to zazwyczaj zachwycą nas przeróżnymi projektami oferowanymi przez siebie. Projekty domów szkieletowych robią na prawdę ogromne wrażenie, a co lepsze od zamówienia takiego domu możemy mieć go już skończonego po trzech miesiącach! Domy szkieletowe stawia się bardzo szybko w porównaniu z domami murowanymi i jest to niewątpliwie ogromna zaleta tej technologii. Ogromny wybór projektów, metrażów takich domów sprawia, że ludzie są zachwyceni i mają z czego wybierać. Dodatkową zaletą jest to, że dom szkieletowy jest dużo tańszą alternatywą domu murowanego i zaoszczędzamy już nawet przy fundamentach, bowiem dom szkieletowy jest lżejszy od murowanego i nie wymaga od nas zastosowania tak mocnych i solidnych fundamentów. Ceny domów szkieletowych są różne bowiem wiele zależy od wybranego projektu czy metrażu. Możemy taki domek postawić już za 120 tysięcy, a nawet za 400 tysięcy złotych. Są to więc spore widełki, lecz na pewno tańsze domy szkieletowe mogą być ogromną szansą dla wszystkich osób, które nie dysponują dużą ilością gotówki, a marzą o posiadaniu swojego własnego domu.

Pamiętajmy jednak również, że domy szkieletowe mają swoje wady i jedną z nich może okazać się wysoki koszt rocznego ogrzewania bowiem nie utrzymują one tak dobrze ciepła jak domy murowane. Musimy się więc przygotować na wyższe koszty związane z ogrzewaniem takiego domu. Powinniśmy się także bardzo dobrze rozeznać jeśli chodzi o firmy budujące domy szkieletowe bowiem istnieje wiele firm, które stawiają takie domy nie do końca tak jak powinny, używają gorszej jakości drewna itp. Jeśli decydujemy się na dom szkieletowy to koniecznie postawmy na jak najlepszą firmę, aby w krótkim czasie nie mieć niemiłej niespodzianki. Profesjonalne i doświadczone firmy są w stanie zaoferować nam nawet 30 lat gwarancji na taki dom. Warto więc i to wziąć pod uwagę bowiem wszelkie zmiany czy naprawy takiego domu musi realizować nam osoba czy firma, która na prawdę zna się na rzeczy.