Ciśnieniomierz w życiu codziennym

mierzymy_cisnienieWysokie czy niskie ciśnienie ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Często wszystko kończy się niewiedzą i różnymi powikłaniami. Konieczna jest wtedy wizyta u lekarza po której to lekarz zaleci nam na pewno stałe kontrolowanie naszego ciśnienia. W takim wypadku niezbędne będzie zaopatrzenie się w własny ciśnieniomierz, który będziemy wykorzystywać każdego dnia kontrolując nasze ciśnienie. Jednak w takiej chwili stajemy przed wyborem ciśnieniomierza. Wybór ten powinien być jak najtrafniej dokonany, abyśmy mieli jak najlepsze i najdokładniejsze pomiary.

Dostępnych urządzeń tego typu na rynku jest na prawdę wiele. Przy problemach z ciśnieniem musimy sobie wyrobić codzienny nawyk mierzenia ciśnienia. Najlepszą porą na wykonanie pomiarów są godziny poranne. Warto ciśnienie mierzyć na stojąco. Wracając do wyboru urządzenia to musimy podjąć tutaj decyzję jak najlepszą, aby nasz ciśnieniomierz pokazywał jak najtrafniejsze pomiary. Istnieje niestety wiele różnych sprzętów, których pomiary są mało wiarygodne, a to ostatecznie może się dla nas źle skończyć w przypadku gdy np. lekarz zaleca nam stosowanie tabletki powyżej jakiejś wartości. Gdy nasz ciśnieniomierz naramienny będzie zaniżał wartość to tych tabletek brać nie będziemy co na koniec może skończyć się tragicznie. Do domowego użytku najczęściej wykorzystywane są ciśnieniomierze elektroniczne bowiem są one najwygodniejsze. Jednak właśnie one mogą dawać najmniej wiarygodne wartości jeśli źle wybierzemy. Nie warto tutaj kupować najtańszych dostępnych na rynku urządzeń bowiem to właśnie one mogą wprowadzić nas w błąd.

Jeśli decydujemy się na ciśnieniomierz elektroniczny oraz automatyczny przeznaczony do domowego użytku to postarajmy się zakupić urządzenia renomowanych firm. Nie oszczędzajmy w tym przypadku bowiem nic dobrego z tego nie wyjdzie. Ciśnieniomierze elektroniczne dostępne są także w wersji tradycyjnej czyli mankiet zakładany jest na ramię czy również w wersji nadgarstkowej. Wersja nadgarstkowa nie jest przeznaczona do pomiarów u dzieci. Kolejno po założeniu mankietu pompujemy powietrze do mankietu poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku. Po kilku sekundach na wyświetlaczu urządzenia pojawi nam się dana wartość ciśnienia zarówno skurczowego jak i rozkurczowego. Jest to model w pełni automatyczny. Na rynku znajdziemy także modele półautomatyczne wymagające od nas dodatkowo ręcznego pompowania powietrza. Modele takie posiadają gumowe gruszki, które to pozwalają na pompowanie mankietu. Zdecydowanie lepsze są jednak modele w pełni automatyczne bowiem nie wymagają od nas podjęcia jakichkolwiek ruchów podczas mierzenia ciśnienia.