Czym kierować się przy wyborze sprzętu AGD

Poszczególne elementy naszej kuchni muszą być kompatybilne z naszym życiem. Wybór sprzętu AGD powinien być przemyślany, gdyż jest to inwestycja na kilka lat.

  • Zmywarka

Jeśli prowadzisz dynamiczny tryb życia, cechuje Cię oszczędność czasu i pieniędzy, a przy tym nie lubisz zmywać – to już najwyższy czas, aby rozejrzeć się za zmywarką. Czym kierować się przy jej wyborze? Zacznijmy od klasy energetycznej, przecież chcesz oszczędzać! Wybierając sprzęt AGD najlepiej w ogóle nie patrzeć na sprzęt poniżej klasy energetycznej A. Kolejną wytyczną wyboru powinna być pojemność, jeśli mamy dużą rodzinę, idealnie sprawdzi się zmywarka o nieco większej pojemności, jeśli natomiast żyjemy samotnie, małe gabaryty zdecydowanie nam wystarczą. Producenci zmywarek prześcigają się w ilości funkcji. Na dobrą sprawę najważniejszą funkcją jest – funkcja mycia, reszta to po prostu dodatki mające na celu przyciągnąć klienta.

  • Piekarnik

Piekarnik to zdecydowanie podstawa wyposażenia kuchni, zaraz obok lodówki. Przy wyborze piekarnika kierujmy się głównie rozsądkiem. Warto zaopatrzyć się w piekarnik z termoobiegiem, funkcja ta skraca przygotowanie potraw poprawiając jednocześnie ich jakość. Jeśli posiadamy w domu małe dzieci, przydatna będzie funkcja zimnego frontu, będziemy mieli pewność, że maluchy nie zrobią sobie krzywdy. Świetnie sprawdzi się tu również blokada przed otwarciem przez małych odkrywców. Jak każdy sprzęt, piekarniki posiadają swoją klasę energetyczną i tak samo, jak w przypadku zmywarek, zaleca się wybieranie tych z półek przynajmniej klasy A.

  • Lodówka

Zakup lodówki zaczynamy od wybrania klasy energetycznej oraz klasy poziomu hałasu. Urządzenia te pracują poprzez agregaty, które potrafią narobić wiele szumu, stąd warto wybierać lodówki z klasą hałasu A, omijając klasę N – najgłośniejszą. Nowoczesne lodówki posiadają funkcje NO FROST, sprawiającą, że stukanie w ścianki lodówki po to, by ją odmrozić i oczyścić odchodzi w zapomnienie. Jeśli przechowujemy duża ilość żywności, przyda się lodówka o większej pojemności, z licznymi szufladami, półkami i pojemnikami. Wiele urządzeń dostępnych na rynku posiada również funkcje elektronicznego ustawiania temperatury, jest to bardzo wygodne i przydatne. Zobacz więcej.