Zmywarka – zbędna czy nie?

Zmywarka, często opisywana jest jako zbawienne urządzenie każdej gospodyni domu. Ma swoje rzesze fanek, ale również przeciwników mówiących, że to zbędny gadżet.

Zalety posiadania zmywarki

Obrońcy zmywarek to nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Zważając na tempo życia, zmywanie stało się dla wielu przykrym obowiązkiem. Posiadanie zmywarki rozwiązuje ten problem, brudne naczynia wystarczy poukładać w koszu, wsadzić tabletkę do pojemnika i nacisnąć przycisk start. Problem brudnych naczyń rozwiązuje się sam. Zmywarki bywają zbawiennie po dużych spotkaniach rodzinnych, chrzcinach, imprezach urodzinowych czy weekendowych spotkaniach z przyjaciółmi. Zamiast spędzać na zmywaniu cały kolejny dzień, uzupełniamy urządzenie po brzegi, a sami wygodnie rozkładamy się na kanapie i oglądamy telewizję śniadaniową lub ulubiony film. Albo zwyczajnie spędzamy wolne chwile z rodziną. Zwolennicy oszczędzania również powinni zaopatrzyć się w ten sprzęt, ekonomia korzystania ze zmywarki to mniejsze zużycie wody oraz oszczędność czasu i energii, czego chcieć więcej?

Wady korzystania ze zmywarki

Żeby nie było zbyt kolorowo, posiadanie zmywarki wiąże się niewątpliwie z dodatkowymi kosztami w postaci odpowiednich tabletek do zmywania. Są one droższe od standardowego płynu do mycia naczyń, jednakże jedno opakowanie wystarczy średnio na ponad dwa miesiące. Zmywarka do naczyń nie sprawdzi się w domu, w którym ilość brudnych naczyń jest znikoma. Urządzenia nie opłaca się włączać, jeśli nie jest całe napełnione. Wadą mycia w zmywarce może być fakt, że przed włożeniem naczyń do urządzenia, zaleca się opłukanie ich z resztek jedzenia, by te nie zapchały filtra.

Posiadanie zmywarki to niewątpliwie luksus. Dobrą wiadomością jest fakt, że ma ona coraz więcej zwolenników, a producenci proponują urządzenia z dużą ilością funkcji. Możemy ustawiać programy, między innymi mycia samych butelek, czy szklanek. Mycia BIO, które zużywa mniej wody czy myje w wysokiej temperaturze zabijając bakterie. Użytkownicy zmywarki wymieniają same zalety jej używania, warto więc przekalkulować koszty i podjąć odpowiednią decyzję. Zobacz więcej.