Czym powinny się charakteryzować wygodne siedziska lub ławki w poczekalni

lawki-poczekalnia
Ławki i siedziska są niezbędnym wyposażeniem każdej poczekalni – w przychodni lekarskiej, gabinecie dentystycznym, a także w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, urzędach oraz różnego rodzaju biurach.

Wybór odpowiednich mebli tego rodzaju nie tylko sprawi, że oczekiwanie w kolejce będzie przyjemniejsze dla naszych pacjentów i klientów, ale również będzie miał duży wpływ na wizerunek firmy.

Wygoda i komfort

To dwie najważniejsze kwestie, którymi powinniśmy się kierować wybierając ławki lub siedziska do naszej poczekalni. Przeciągające się czekanie w kolejce może być stresujące i męczące (szczególnie w takich miejscach jak gabinet dentystyczny), dlatego powinniśmy zadbać o to, by czas ten mijał naszym klientom jak najprzyjemniej. Obecnie jedną z najczęściej spotykanych form ławek jest kilka odrębnych siedzisk z oparciem, zamontowanych na jednym stelażu. Takie rozwiązanie ma kilka plusów. Po pierwsze – siedziska zwykle zaprojektowane są w sposób ergonomiczny tzn. są dopasowane do krzywizn ciała, oraz wykonane z dość elastycznych materiałów, reagujących na obciążenie. Dzięki temu siedzenie na nich nawet przez długi czas jest bardzo komfortowe. Po drugie – odizolowanie od siebie poszczególnych siedzisk sprawia, że dwie osoby siedzące obok siebie nie przeszkadzają sobie nawzajem. Kiedy np. jedna z nich zmieni pozycję, sprawiając, że oparcie jej siedziska odegnie się do tyłu, osoba obok w ogóle tego nie poczuje.

Wykonanie

Warto przy wyborze ławek i siedzisk zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały one wykonane. Idealny materiał to taki, który z jednej strony będzie wygodny dla naszych klientów i pacjentów, a z drugiej będzie bardzo odporny na zniszczenie oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Siedziska obite materiałem są bardzo komfortowe, ale niestety bardzo podatne na zniszczenie, głębsze zabrudzenia będą trudne w usunięciu. Z drugiej strony drewniane ławki czyści się bardzo łatwo i są dość odporne na inne zniszczenia, jednak dłuższe siedzenie na nich nie będzie zbyt wygodne. Najlepszym rozwiązaniem będą zatem meble wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego, które łączy najlepsze cechy powyższych rozwiązań i nie posiada ich wad.

Wygląd

Poczekalnia do biura, przychodni czy gabinetu to pierwsze pomieszczenie, które nasz klient lub pacjent poznaje, jest niejako wizytówką całej firmy. Z tego względu warto zadbać o jego estetyczny wygląd, również po kątem doboru mebli. Ławki, które wybierzemy powinny swoją estetyką korespondować z wystrojem wnętrza – możemy bardzo łatwo zepsuć ogólne wrażenie, jeśli do poczekalni urządzonej w ciepłych barwach wstawimy krzykliwie zielone siedziska lub ławki.

Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór wygodnych i bardzo estetycznych siedzisk oraz ławek do poczekalni. Warto zajrzeć na stronę firmy Dominova, dystrybutora mebli takich marek, jak Metalmobil, Plank, Umbrosa i Vermobil.