Dlaczego freelancer powinien wynająć wirtualne biuro i co na tym zyska?

Samozatrudnienie, freelancerzy, startupy świadczą o tym, że nasz świat pracy szybko się zmienia. W szczególności cyfryzacja to tworzenie nowych modeli biznesowych, które często kultywują bardziej swobodną, zrelaksowaną kulturę niż firmy o ugruntowanej pozycji. Ci, którzy prezentują się poważnie mają większe szanse na sukces biznesowy. Wirtualne biuro wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących na własny rachunek i freelancerów. Dzięki adresowi firmy w najwyższej lokalizacji i pierwszorzędnej obsłudze klientów, pozostawiamy najlepsze wrażenie.

Oszczędność pieniędzy

Na początku samodzielnej działalności gospodarczej lub samozatrudnienia, zazwyczaj narzucamy sobie napięty budżet. Zazwyczaj nie ma możliwości zatrudnienia własnej sekretarki. W przypadku wynajmu wirtualnego biura nie może się to zdarzyć. Zaoszczędzamy jednak nie tylko na kosztach osobowych, ale także na kosztach stałych, takich jak prąd, woda i przede wszystkim czynsz. Wynajęcie biura na stałe w atrakcyjnej lokalizacji często nie jest przystępne dla młodych przedsiębiorców. Ceny metra kwadratowego do 200 zł są standardem w najlepszych lokalizacjach Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Oprócz tego, wynajęcie wirtualnego biura nie ma żadnych jednorazowych kosztów, takich jak prowizja brokera lub inwestycje w meble i technologię.

Łatwość kontaktowania się

Zwłaszcza gdy budujemy swój biznes od początku, często jesteśmy jedynym pracownikiem. Musimy pozyskać nowych klientów, przetwarzać zamówienia, opracowywać koncepcje itp. Nie zawsze mamy czas, aby odebrać telefon lub zaakceptować pocztę. Personel wirtualnego biura zwolni freelancera z tych zadań, więc nie przegapimy pilnego telefonu lub ważnej dostawy. Gwarantowana dostępność gwarantuje zaufanie do naszej firmy. Można także w takim miejscu odbierać korespondencję, co jest lepsze niż skrytka pocztowa.

Doskonałe wrażenie u nowych klientów

W wielu branżach, w których działają freelancerzy, rynek jest wysoce konkurencyjny, czy to w doradztwie w zakresie zarządzania, medycynie, funduszach nieruchomości, produktach finansowych, czy też w sektorze kreatywnym. Od czego zatem zależy, czy otrzymamy zlecenie, czy też będziemy mogli z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą? Istotnym czynnikiem jest zewnętrzny wpływ działalności gospodarczej. Samozatrudnieni, którzy mają renomowany adres biznesowy z dobrze wyposażoną salą konferencyjną mogą zrobić najlepsze wrażenie. Pierwsze wrażenie nie może się powtórzyć, to jest twoja wizytówka i dlatego to takie ważne. Jeśli korzystamy z biura wirtualnego, nie musimy się już martwić o przyjmowanie partnerów biznesowych w kultywowanej atmosferze i możemy od razu zacząć wydajnie pracować z najważniejszymi rzeczami.

Ochrona prywatności

Jednym z punktów samozatrudnienia, którego nie należy lekceważyć, jest niebezpieczeństwo mieszania życia zawodowego i prywatnego. Praca w biurze domowym ma swoje zalety. Oszczędzamy czas podróży (lub irytujące wyszukiwanie miejsca parkingowego), możemy szybko ustawić sobie zadanie ponownie późnym wieczorem (gdy dzieci śpią), nie przerywają stałe rozmowy telefoniczne i tak dalej. Niemniej jednak, każdy freelancer i osoba pracująca na własny rachunek również potrzebuje wolnej przestrzeni, która nie jest zdominowana przez biznes. Prywatny adres powinien również pozostać prywatny.

Konkluzje

Wirtualne biuro dla freelancera gwarantuje mu pełną niezależność i elastyczność, a każdy biznes wymaga tego. Nie są potrzebne w tym przypadku długoterminowe, wysokie obciążenia finansowe. Ponieważ elastyczność jest warunkiem wstępnym sukcesu biznesowego. Dlatego też wirtualne biuro jest idealne dla wszystkich startupów, freelancerzy i osób pracujących na własny rachunek. Płacimy tylko za to, co rezerwujemy. Poza tym tego rodzaju rozwiązanie pozwala w znaczący sposób zminimalizować ponoszone koszty. Wynajmując wirtualne biuro, takie jak na przykład wirtualne biuro Warszawa, możemy także zdobyć prestiżowy adres, co dla osób, które działają na własny rachunek, ma bardzo istotne znaczenie i pozwala zdobyć nowych klientów.