Szkoły policealne – wykształcenie bez matury!


Jesteś po wynikach z matury i czujesz, że to zdecydowanie nie Twój rok?

Nie załamuj się, bo jeszcze nic nie jest stracone! Bez matury również możesz mieć zawód, który pomoże ci odnaleźć się na rynku pracy.

.

Szkoły policealne – dla kogo?

Skończenie studiów nie jest już takim prestiżem jak kiedyś. Rynek jest przesycony magistrami, którzy nie mają konkretnych umiejętności. Teraz to właśnie fachowcy są w cenie i to na nich najczęściej stawiają pracodawcy.

Największą i najbardziej zasadnicza różnica pomiędzy studiami jest to, że trwa krócej i daje określony zawód. Po ukończeniu osoba, która brała udział w zajęciach, zyskuje tytuł np. technika usług kosmetycznych czy technika farmacji i mogą od razu pracować w swojej profesji. Co więcej, na koniec szkoły policealnej odbywa się egzamin państwowy, dzięki któremu przyszły pracodawca ma pewność, że absolwent ma określoną wiedzę.

Wiele osób decyduje się również na szkoły policealne w trakcie studiów, aby po ich zakończeniu mieć jakąś alternatywę. Rynek pracy preferuje osoby elastyczne, które z łatwością się dopasują do wymogów, które się przed nimi stawia.

Szkoły policealne – dlaczego warto?

Dużym zainteresowaniem cieszą się szkoły policealne, które uprawnienia szkół publicznych. Realizują one podstawy programowe, które opracowywane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W szkołach policealnych nauka trwa około 2 lat, czyli 4 semestry. Tylko tyle potrzeba, aby zdobyć konkretny zawód!

Absolwenci po przystąpieniu i zdaniu egzaminów otrzymują tytuł technika. Do tego, aby uczestniczyć w zajęciach szkół policealnych, nie potrzebujesz świadectwa dojrzałości! Jeżeli chcesz się wybrać do szkoły policealnej, staraj się stawiać raczej na szkołę publiczną. Jest ich stosunkowo niewiele, ale mają one na ogół wyższą renomę. Co więcej, dyplom z takiej placówki, który można śmiało wpisać do CV, jest bardziej ceniony wśród pracodawców.

Szkoły policealne – co wybrać?

Szkoły Policealne KURSOR mają uprawnienia szkoły publicznej. Kształcenie w nim odbywa się na podstawie programu nauczania ukierunkowanego na zdobywanie konkretnych umiejętności zawodowych.

KURSOR zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę ludzi, którzy mają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu przedmiotów zawodowych. Wśród wielu kierunków masz do wyboru takie kursy jak: technik BHP, florysta, technik usług kosmetycznych, technik fryzjer i wiele innych.

Już dziś sprawdź ofertę szkoły policealnej Kursor!

Więcej informacji: https://www.kursor.edu.pl/