Drewno – design na czasie

Drewno to materiał, o którym pisać można i wypada w samych superlatywach. Ponadczasowość, tradycja, uniwersalność, niezawodność, styl i oryginalność to tylko niektóre z cech, które determinują gotowych na metamorfozę swojego wnętrza, aby sięgnąć po możliwości, jakie daje zastosowanie drewna zarówno w salonie, pokoju dziecięcym, jaki i w kuchni czy w łazience. Jak osiągnąć zadowalający efekt w domu przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału drewna?

Drewno na topie

Kiedy w grę wchodzi aranżacja wnętrza, architekci i amatorzy przede wszystkim szukają naturalnych rozwiązań, a ich decyzyjność oscyluje głównie wokół wykończenia przestrzeni drewnem lub uzupełnieniem jej drewnianymi akcesoriami. Dzięki temu klimat w pomieszczeniu jest bez wątpienia przytulny, a funkcjonowanie w nim komfortowe. Różnorodność drewna nadaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, tworzy wyjątkową atmosferę i zachwyca nawet najbardziej wymagających odbiorców pod względem estetycznym.

Tradycja vs nowoczesność

Drewno na ścianach, na podłodze, na suficie? Drewniane meble i dodatki? Dowolność manipulacji wieloma wariantami pozwala na wymarzoną metamorfozę we wnętrzu. Wykorzystanie drewna możliwe jest w absolutnie każdej przestrzeni. Doskonale koreluje zarówno ze stylem skandynawskim, prowansalskim, industrialnym, jak i rustykalnym czy retro. Projektanci czerpią dziś inspiracje z tradycji, łącząc je z nowoczesnymi wpływami, oddając w ten sposób ukłon innowacyjności i zachowując świetny klimat we wnętrzu.

Fototapety – drewno w roli głównej

Chcąc osiągnąć zamierzony efekt i uzyskać przytulne wnętrze, np. w stylu rustykalnym, warto skusić się na zastosowanie fototapety na ścianie z motywem drewnianych desek. To proste rozwiązanie, które eliminuje konieczność kupna prawdziwego drewna, a rezultat jest ten sam. Więcej informacji, dostępnych wzorów i kolorów znajdziecie pod adresem: https://iruto.pl/.

Drewno idealnie koresponduje z nowoczesnymi dodatkami, tworząc rewelacyjną atmosferę we wnętrzu. Jego elementarną zaletą jest możliwość dopasowania rodzaju i kolorystyki do indywidualnej koncepcji na daną przestrzeń.

Współczesne wnętrza charakteryzuje osobliwy eklektyzm: brak zasad i dowolność łączenia stylów tak, aby wnętrze spełniło oczekiwania. Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie!