Gdzie warto mieszkać we Wrocławiu?


Rynek wrocławskich nieruchomości dynamicznie się zmienia. Wrocław jako miasto wojewódzkie to dobre miejsce do życia nie tylko dla osób chcących rozwijać swoją karierę, ale również dla rodzin z dziećmi, osób starszych i oczywiście studentów. Oferta wrocławskich deweloperów jest więc bardzo szeroka i obejmuje propozycje dla każdego. Jakie nieruchomości Wrocław przygotował dla swoich mieszkańców?

Luksusowe centrum

Nieruchomości w centrum Wrocławia, choć nie należą do najtańszych w tym mieście, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Zainteresowanie mieszkaniami w luksusowych blokach jest bardzo duże. Oferta niejednego dewelopera obejmuje mieszkania i apartamenty w nowoczesnych budynkach, zlokalizowanych w bezpośredniej okolicy centrum miasta. Osiedla są bardzo dobrze skomunikowane z innymi częściami Wrocławia. Niewątpliwą zaletą jest rozbudowana infrastruktura ułatwiająca codzienne życie. Bezpośrednie sąsiedztwo sklepów, galerii handlowych, kin, restauracji, siłowni i terenów zielonych sprawia, że nieruchomości Wrocław centrum wybierają głównie osoby młode i aktywne zawodowo, które bardzo cenią sobie swój czas.

Wiele osiedli zlokalizowanych w centrum Wrocławia składa się z nowoczesnych i luksusowych budynków. Kompleksy posiadają monitoring oraz ochronę, a na terenie budynku znajdują się basen i siłownia, dostępne jedynie dla mieszkańców. Niemal standardem są już monitorowane garaże podziemne.

Nowoczesne obrzeża

Dla tych, którzy cenią sobie spokojne życie w niedalekiej odległości od centrum, idealnym rozwiązaniem będą nieruchomości Wrocław na obrzeżach miasta. Do wyboru są zarówno osiedla z zabudową wielorodzinną, jak również domy jednorodzinne w zabudowie wolnostojącej lub szeregowej. Mieszkańcy Wrocławia i ludność napływowa cenią sobie głównie takie dzielnice jak Brochów, Sępolno, Stabłowice, Psie Pole lub, budzące wiele kontrowersji, Jagodno. Wiele z nich zapewnia swoim mieszkańcom dobrą komunikację z centrum miasta. Dodatkowym plusem dla osób pracujących w firmach produkcyjnych będzie stosunkowo bliska odległość od wielu fabryk i stref przemysłowych.

Nieruchomości na obrzeżach Wrocławia zapewniają więc spokojne warunki do życia. Głównymi nabywcami domów i mieszkań w tych dzielnicach są rodziny z dziećmi oraz osoby starsze, które nie są już aktywne zawodowo lub są zmęczone życiem w centrum miasta.

Lokalizacja na obrzeżach nie oznacza bynajmniej rezygnacji z luksusów i nowoczesnych rozwiązań. Dobrym przykładem jest czołowy deweloper Wrocław, który oferuje domy w zabudowie szeregowej, wybudowane z użyciem nowoczesnych, inteligentnych technologii. Domy te spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa, są ekologiczne, a także tańsze w utrzymaniu od standardowych domów jednorodzinnych o około 30%. Dzięki technologiom Smart deweloper stworzył unikatową ofertę dla inwestorów, którzy chcą żyć w domu nie szkodzącym naturze i energooszczędnym.

Na obrzeżach miasta powstają również komfortowe osiedla w zabudowie wielorodzinnej. W porównaniu do apartamentów zlokalizowanych w centrum, mieszkania te nie posiadają tak awangardowych wygód, są jednak tańsze i lepiej przystosowane do codziennego życia dzieci.

Wrocław dobry dla każdego

Nowoczesny i atrakcyjny Wrocław to miasto dobre dla każdego. Wybierać można spośród wielu dzielnic zapewniających bezpieczeństwo i komfort życia. Niezależnie od lokalizacji nowej nieruchomości Wrocław zaoferować może dobrą komunikację samochodową i miejską z innymi częściami miasta oraz infrastrukturę konieczną do codziennego funkcjonowania.