VoIP a praca handlowców w firmie

Sieć VoIP niesie za sobą szereg korzyści dla firm. Z pewnością dla każdego małego czy dużego biznesu kluczowe znaczenie ma sprawny kontakt z klientami. VoIP pozwala na zorganizowanie pracy handlowców w firmie, co przekłada się na jej prawidłowe funkcjonowanie i zwiększenie sprzedaży. Niezależnie od tego, czy posiadasz numery stacjonarne, czy komórkowe, które są przypisane do handlowców działających w terenie, możesz wykorzystać sieć VoIP. Telefonia internetowa pozwala klientom dzwonić na główny numer biura, a następnie przekierowanie połączenia zgodnie z ich życzeniem. Przekłada się to na znaczne usprawnienie komunikacji.

VoIP w firmie

VoIP jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które posiadają jeden główny numer stacjonarny i kilka komórkowych, przypisanych do handlowców, którzy działają poza biurem. To świetne podłoże do zastosowania systemów IVR. Dotychczas najpopularniejszym rozwiązaniem były drogie centrale telefoniczne, które – niestety – nie sprawdzały się w przypadku niewielkich czy średnich biznesów. Obecnie zostały one zastąpione centralami wirtualnymi, czyli takimi, które nie wymagają fizycznych urządzeń, natomiast gwarantują ogromną funkcjonalność i ułatwiają komunikację z klientem.

Wirtualna centrala – zastosowanie

Jeżeli klient wykonuje telefon na numer główny firmy, który jest przypisany do wirtualnej centrali, możliwe jest jego powitanie przy pomocy ustawionej zapowiedzi głosowej, a następnie zaoferowanie wyboru przy pomocy klawiatury telefonu. Dzięki temu klient może wykonać połączenie do dowolnego działu czy pracownika. Jak to wygląda krok po kroku?

  • wykonanie połączenia na numer główny,
  • specjalnie przygotowana zapowiedź głosowa – możliwość wyboru połączenia z odpowiednim handlowcem,
  • jeżeli połączenie nie zostanie odebrane, klient kierowany jest do kolejki z informacją o liczbie oczekujących osób.

Klient jest połączony z handlowcem, który jako pierwszy odbierze połączenie. To szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy jeden z handlowców jest nieobecny i nie może odebrać telefonu. Klient będzie zadowolony, gdyż mimo wszystko połączy się z firmą.