O co chodzi z tymi grami komputerowymi? Czy naprawdę ich fenomen jest aż tak duży, czy może działa dobrze zrobiona kampania marketingowa? Na te i inne pytania z zakresu gier komputerowych odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy!
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że należy wyróżnić dwóch typów graczy i dwa rodzaje gier – gry komputerowe i gry na konsole. Oczywiście różnica tkwi nie tyle w wypuszczanych tytułach, co technice grania, jakości, dostępności oraz cenie.
Zacznijmy od gier na konsole. Powszechnie uważa się, że jest to rozwiązanie dla osób bardziej zamożnych. Dla koneserów gier, dla osób, które cenią sobie perfekcyjną grafikę oraz bardzo dużą popularność konkretnych gier. Oczywiście grywalność i jakość mają swoją cenę, dlatego też obecnie nowe gry na najnowsze konsole kosztują około 250-300 zł za sztukę. W przypadku gier komputerowych cena ta jest zdecydowanie niższa, a uzyskiwana jakość gry zależy od sprzętu, na którym decydujemy się grać. Może się wydawać, że jest to tańsza zabawa – jednak w komputer stacjonarny trzeba w miarę regularnie inwestować, aby nadążał za nowymi tytułami. W przypadku konsoli na początku inwestujemy jedynie w konsolę, a później w nieco droższe gry.
Granie w gry sprawia wiele radości, przenosi w zupełnie inny świat. Może być rozrywką intelektualną (ale nie musi). Może przynosić uspokojenie, radość, wzbudzać emocje. Coraz częściej gry komputerowe angażują użytkownika w różnego rodzaju działania sprawiając, że nie jest on już tylko biernym graczem, ale uczestniczy w życiu gry w bardzo dużym stopniu.
Warto tutaj zwrócić uwagę na negatywne aspekty gier – mogą wzbudzać agresję, mogą izolować od otoczenia, mogą wpływać na postawę sylwetki oraz kondycję oczu. Jak widać wszystko ma swoje plusy i minusy, grunt to odpowiednio wyważyć proporcje i cieszyć się postępem technologicznym. Dlaczego tak bardzo lubimy grać? Zobacz więcej.