Tablet – z klawiaturą czy bez?

Tablet to niewątpliwie jeden z popularniejszych gadżetów elektronicznych obecnych czasów. Omawiany sprzęt spełnia funkcję telefonu, konsoli do gier, a także mini komputera. Za pomocą tabletu jesteśmy w stanie zanotować listę spotkań bez większych trudności. Jeśli posiadamy Internet, możemy zadzwonić do znajomego lub w chwili relaksu włączyć ulubioną grę, a to wszystko w jednym „kawałku” elektroniki.

Technologia a wygoda

No właśnie, wszystko zostało zaprojektowane jako jedno urządzenie bardzo często odpowiednio zminiaturyzowane. To rozwiązanie dla wielu użytkowników po pewnym czasie staję się niekomfortowe. Każdy wie, że pisanie dłuższego tekstu za pośrednictwem ekranu dotykowego jest istną „torturą”. W takiej sytuacji warto więc rozważyć kupno dodatkowego urządzenia – zewnętrznej klawiatury.

Dla kogo więc klawiatura? Przede wszystkim dla osób, u których funkcję małego przenośnego notebooka spełnia właśnie tablet. Dzięki modułowi Bluetooth jesteśmy w stanie podłączyć do naszego elektronicznego gadżetu każdą klawiaturę wyposażoną w omawiany nadajnik. Alternatywę stanowi standardowa klawiatura-pokrowiec, do której wpinamy nasz tablet.

Kupujemy klawiaturę

Jeśli zdecydujemy się na jej zakup, warto mieć na uwadze kilka czynników. Po pierwsze jakość. Jeśli piszemy naprawdę dużo, warto kupić droższy i bardziej wytrzymały sprzęt. Ważna jest również kompatybilność. Większość producentów zapewnia, że ich sprzęt współpracuje z tabletami różnych firm, jednakże należy mieć na uwadze fakt, iż są to czołowi producenci. Pamiętajmy również o tym, aby dopytać się czy klawiatura obsługuje polskie znaki! Dokupując również myszkę zyskujemy małe stanowisko pracy!

Zatem czy warto sięgać po omawiane akcesoria? Jeśli cenimy sobie wygodę, jak najbardziej! Z pewnością po kilku chwilach odczujemy różnicę pomiędzy dotykową a standardową klawiaturą. Zobacz więcej.