Jak dobrać odpowiedni tusz do rzęs?

 

Jak dobrać odpowiedni tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to podstawowy kosmetyk każdej kobiety. Umiejętnie użyty, potrafi czynić cuda. Ciepłym typom pasują tusze brązowe, zimnym – czarne. Jeśli pragniesz jakiejś odmiany, przetestuj tusze kolorowe. Jeśli Twoje oczy mają jasną oprawę, dobrze wiesz, co może sprawić zwyczajne pomalowanie rzęs tuszem…

Tusz pogrubiający rzęsy

Jeśli Twoje rzęsy są delikatne i cienkie, dobrym wyborem będzie wybór tuszu pogrubiającego. Pogrubiające tusze zawierają specjalne woski, których zadaniem jest oblepienie rzęs i dodanie im objętości.

Tusz wydłużający rzęsy

Jeśli jesteś posiadaczką krótkich rzęs, postaw na tusz o właściwościach wydłużających. Przemyśl wybór tuszu z silikonową szczoteczką, która dokładnie rozdziela i rozczesuje rzęsy.

Tusz podkręcający rzęsy

Efekt podkręcenia rzęs osiągniesz, wybierając tusze ze specjalnie wygiętą szczoteczką. Jeśli zależy Ci na mocnym podkreśleniu rzęs, pomyśl o zakupie zalotki.

A może odżywka do rzęs?

Jeśli Twoje rzęsy są osłabione i wypadają, może warto zainwestować w odżywkę do rzęs? Dobra odżywka sprawi, że rzęsy odrosną zdrowsze, dłuższe i mocniejsze. Odżywki do rzęs najczęściej mają postać żelu, który należy nakładać na rzęsy według zaleceń producenta. Często polecaną przez farmaceutów odżywką do rzęs jest… olejek rycynowy. Olejek rycynowy pobudza rzęsy do wzrostu i sprawia, że rzęsy odrastają ciemniejsze. Jest stosowany przez kobiety od lat. Jak myślisz, warto przetestować?