Jak miło spędzić czas z dziećmi

Jak miło spędzić czas z dziećmi

 

Dzieci często kojarzą nam z problemami, płaczem, a nie zabawą z pewnością osoby, które tak myślą przynajmniej częściowo mają rację, ale z pewnością nie całkowicie, bo dzieci to także zabawa, beztroska i śmiech, którym potrafią zarazić wszystkich dookoła.

 

Jak zarazić się śmiechem od dzieci?

 

Sposobów jest bardzo wiele i każdy ma swój sposób by rozśmieszyć dziecko. Jedni robią głupie miny, opowiadają kawały czy mówią po prostu śmieszne słowa. Patrząc na swoje filmy z dzieciństwa, rodzice wystarczyło, że powiedzieli „kokos”, a ja wręcz ryczałem ze śmiechu. Widocznie to słowo wydawało mi się niesamowicie zabawne. Jedno jest pewne śmiech to zdrowie, a w jaki sposób go osiągniemy to już inna sprawa. Czasem wystarczy obejrzeć wspólnie bajkę i wypytać o nią nasze dziecko.

 

Zabawy z dzieckiem

 

Najlepszy sposób na miłe spędzenie czasu z dzieckiem to wspólna zabawa, możemy się ścigać, grać w piłkę, chińczyka, ubierać lalki, jeździć samochodami, budować zamki z klocków.  Możemy iść do lunaparku, albo na plac zabaw by pozjeżdżać ze zjeżdżalni czy pobawić się w piaskownicy. Pamiętajmy o starych jak świat grach w chowanego, berka, w które pewnie będą bawić się jeszcze prawnuki.  Od czasu do czasu nie zaszkodzi także iść do kina albo do restauracji, za czym także dzieci bardzo przepadają. W takich miejscach, często są również książeczki do rysowania, dzięki którym dziecko będzie rozwijało jego artystyczne talenty.

 

Każdy z nas zna najlepiej swoje dziecko i będzie wiedział, co sprawi mu dużą przyjemność, czy będzie to berek, a może kino. Starajmy się jednak przy tym towarzyszyć dziecku, by wiedziało, że rodzic nie jest tylko od karania go i zmuszania do jedzenia obiadu, ale także potrafi go rozbawić.