Jak oświetlić biuro?


Odpowiednie oświetlenie biura to jeden z najważniejszych czynników wpływających na komfort i samopoczucie pracujących w nim osób.

Na co warto zwrócić uwagę, aby oświetlenie nie męczyło wzroku i sprzyjało efektywnemu wykonywaniu obowiązków?

.

.

Oświetlenie biura – główne źródło światła

Wybór głównego źródła światła ma kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania biura. Oczywiście warto zadbać o to, aby do pomieszczenia wpadało jak najwięcej słonecznego światła, jednak i ono nigdy w zupełności nie wystarczy. Oświetlenie główne ma przeważnie formę tradycyjnego żyrandola. Stylowe lampy Massive doskonale sprawdzają się w tej roli, dając dużą swobodę oraz możliwość dostosowania do potrzeb użytkowników i aranżacji pomieszczenia. Innym rozwiązaniem często stosowanym w biurach są podwieszane sufity z punktowym oświetleniem. Można też wybrać plafony. Wszystko zależy od konkretnych preferencji, a także od wielkości biura i stylistyki, w jakiej jest ono utrzymane. Bez względu na rodzaj lampy głównej trzeba koniecznie zakupić odpowiednie żarówki – najlepsze są świetlówki LED dające światło mocno zbliżone do naturalnego. Poza tym są one wytrzymałe i energooszczędne.

Oświetlenie biura – oświetlenie dodatkowe

W biurze nie powinno zabraknąć dodatkowych źródeł światła. Jak radzą eksperci ze sklepu Centrum Światła, warto zacząć od zakupu stosownych lamp na biurka. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się np. lampy kreślarskie, których przypadku da się bez problemu regulować wysokość i ustawić kąt padania światła. Oprócz tego w biurach często stosowane są lampy podłogowe pozwalające precyzjniej oświetlić poszczególne strefy robocze.

Oświetlenie biura – ekologicznie i z klasą

Obecnie przy wyborze oświetlenia do biura duże znaczenie odgrywają kwestie związane z ochroną środowiska. Z tego względu na wyposażenie biur coraz częściej składają się lampy wykonane z naturalnych materiałów i wyposażone we wspomniane już żarówki LED przyczyniające się do znacznej redukcji zużycia energii elektrycznej.