Mieszkanie z rynku pierwotnego – dlaczego warto?

Nowe mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym wcale nie jest tak bardzo poza zasięgiem, jakby mogło się wydawać. Wprawdzie ceny nie należą do niskich, w dodatku nowe mieszkania wystawiane są do sprzedaży najczęściej w stanie deweloperskim, co z kolei oznacza dodatkowe koszty związane z jego doposażeniem, ale ta forma ma też bardzo wiele plusów.

Przede wszystkim każdy detal w nowym mieszkaniu będącym w stanie deweloperskim można samemu zaprojektować i stworzyć przestrzeń dokładnie pod swoje oczekiwania i gusta. Tylko od nowego właściciela zależy dobór materiałów wykończeniowych, wielkość poszczególnych pomieszczeń, a także ich ilość. Szczególnie korzystne staje się wykańczanie wnętrz wtedy, gdy część prac można wykonać samodzielnie.

Mieszkanie pod tzw. klucz jest opcją dla zamożniejszych klientów, można się do niego wprowadzić bezpośrednio po zakupie, a nowym właścicielom pozostaje tylko zakup odpowiednich mebli.

Dlaczego warto zainwestować w nowe mieszkanie i to bez względu na stan jego wykończenia?

Faktem jest, że mieszkania używane są tańsze, ale ich stan techniczny w większości przypadków pozostawia wiele do życzenia. Wprawdzie na początku zysk wydaje się oczywisty jednak w dłuższej perspektywie niekoniecznie. Mieszkanie trzeba często już na samym początku poddać gruntownemu remontowi, a koszty energii potrzebnej do ogrzania z racji przestarzałych technologii z roku na rok są coraz wyższe. Ten problem w ogóle nie dotyczy nowych mieszkań. Nowoczesne rozwiązania stosowane we współczesnym budownictwie zarówno jeśli chodzi o dobór materiałów budowlanych jak i rodzaj zastosowanych technologii pozwalają na znaczne oszczędności, tak w comiesięcznych rachunkach za media, jak i poprzez brak konieczności wykonywania napraw. Niedocenianym acz ważkim atutem zamieszkania w nowym budownictwie jest brak sąsiedztwa z tzw. marginesu społecznego.

Mieszkanie na nowo wybudowanym osiedlu to także wiele udogodnień, których w starszych częściach miasta nie ma. To chociażby własne miejsce garażowe w podziemnym parkingu, wysokie standardy bezpieczeństwa i estetyka otoczenia wokół budynków. Oferty takich mieszkań można znaleźć np. na stronie Domena1.eu