Jak pozbyć się bólu głowy?

Jak pozbyć się bólu głowy?

 

Ból głowy to bardzo niemiła dolegliwość, która dopada niejedną osobę każdego dnia. Najczęściej ból pojawia się nieoczekiwanie i jest gwałtowny. Nierzadko powoduje, że nie jesteśmy w stanie dalej wykonywać swoich obowiązków, wręcz paraliżuje nas i jedyne, co można zrobić, to leżeć, najlepiej w ciszy i spokoju, bo każdy najdrobniejszy szmer czy hałas powoduje, że ból głowy się znacznie nasila. Najgorzej jest wtedy, gdy napadnie nas atak migreny. Jak skutecznie radzić sobie z dolegliwością bólu głowy? Okazuje się, że jest kilka domowych sposobów, które naprawdę pomagają i ból szybko ustępuje. Możemy wtedy już bez przeszkód wrócić do codziennych, swoich obowiązków.

 

Powody bólu głowy oraz nawracających migren 

 

Powody bólu głowy są różne. Zwykle są to zmiany pogody, wahania ciśnienia atmosferycznego czy przemieszczanie się w inny obszar klimatyczny, np. w góry, nad morze. Bardzo często zdarza się, że nawracające bóle mają związek z stresującą pracą lub długo utrzymującym się napięciem psychicznym. Kolejnym powodem mogą być zmiany w kręgosłupie lub zbyt długie przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych, np. w biurach czy w domu. Nieodpowiednie odżywianie też ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Wśród czynników sprzyjających bóle głowy są: czerwone wino, , słodziki, dodawane do żywności środki konserwujące, niektóre produkty spożywcze, np. ser żółty, orzechy, czekolada. Przyczyną może być nawet głód czy pragnienie.

 

Sposoby na ból

 

Najważniejsze jest to by nie czekać, aż ból sam minie. Należy od razu działać. Co nam może pomóc? Na początek dobrym sposobem jest picie, małymi łykami chłodnej, orzeźwiającej wody w ciągu godziny powinniśmy wypić litr. Gdy za długo przebywamy w pomieszczeniach, do których dochodzi bardzo mało promieni słonecznych, dobrym sposobem na pozbycie się bólu będzie wyjście na spacer i głębokie oddechy. Pomoże nam to odpowiednio dotlenić organizm. Jeśli cierpimy na migreny lub bardzo mocne bóle głowy i w tym czasie bardzo trudno nam się poruszać możemy wykorzystać zimne okłady na czoło oraz moczenie stóp w zimnej wodzie.