Jak schudnąć do wakacji – wystarczy rower

Jak schudnąć do wakacji – wystarczy rower

Zaklepana kwatera nad morzem, jeziorem czy w górach. W końcu będzie można zresetować się i nabrać nowych sił. Ale co z tą oponką na brzuchu, boczkami, bezkształtna pupą i nieatrakcyjnymi udami, kiedy nie mam czasu na siłownie i fitness?

Rower!

Zacznijmy od tego, że podczas godziny jazdy na rowerze spalamy średnio 500kcal. Oczywiście wartość ta zależy od rodzaju trasy, ilości wzniesień, prędkości, jaką osiągamy i warunków atmosferycznych, ponieważ jazda pod wiatr wymaga więcej energii. Wybierając rower kształtujemy głównie mięśnie nóg, pośladków, kręgosłupa. Pamiętajmy o rozgrzewce także przed jazdą na rowerze, aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji.

Nie masz czasu – rower!

Jazdę na rowerze możemy wpleść w nasz codzienny grafik. Rower to idealny środek transportu po zakorkowanym mieście. Jedziesz do szkoły, pracy czy sklepu – jedź na rowerze. Spalisz trochę kalorii, a może nawet szybciej dotrzesz do celu nie marnując czasu w korkach.

Nie lubisz tłumów – rower!

Jazda na rowerze jest idealna dla osób, które nie lubią chodzić na zorganizowane zajęcia fitness lub na siłownię. Męczące tłumy, brak świeżego powietrza, zgiełk może zniechęcić. O ile przyjemniej jest wsiąść na rower, popedałować w siną dal, podziwiać ładne widoki i cieszyć się wiatrem we włosach-oczywiście kask obowiązkowy.

Nie masz pieniędzy – rower!

Wybierając rower nie jesteś zobligowany do wykupienia karnetu czy płacenia biletu wstępu. Wystarczy rower, który wystarczy odpowiednio przygotować przed pierwszą jazdą i możesz rozpocząć systematyczny trening, aby cieszyć się ładną sylwetką na wakacjach oraz dobra kondycja fizyczną, co przydaje się w górach.