Ruszaj się na zdrowie – wybierz rower

Ruszaj się na zdrowie – wybierz rower

Do pracy jedziesz samochodem, bo szybciej. Na zakupy bierzesz samochód, bo przecież trzeba zrobić duże zakupy, kto to będzie dźwigał. Po dzieci jedziesz samochodem, bo nie ma czasu inaczej. Na niedzielny obiad do teściów samochodem, bo przecież na szpilkach nie pójdziesz po tych krzywych chodnikach. Każda wymówka dobra, nie daj się złym nawykom!

Rachunek sumienia

Usiądź i zastanów się gdzie faktycznie potrzebujesz jechać samochodem, a gdzie faktycznie dałoby się jechać rowerem. Pomyśl, że nie robisz tego dla innych tylko dla siebie, dla lepszego samopoczucia, dla atrakcyjniejszego wyglądu.

Rowerem przyjemniej i szybciej

Niejednokrotnie jeżdżąc samochodem tracisz dużo czasu stojąc w korkach. Zastanów się, czy nie dotrzesz do celu w podobnym czasie na rowerze bocznymi uliczkami. Rower może mieć koszyk, do którego spokojnie wsadzisz zakupy, a dzieci będą zachwycone mogąc wracać ze szkoły rowerami. Wpleć rower w swój plan dnia, tygodnia, miesiąca a zobaczysz, że człowiek, który się rusza jest bardziej zadowolony z życia. Zostało udowodnione naukowo, że ruch wpływa na podwyższenie poziomu hormonu szczęścia we krwi, czyli endorfin.

Rowerem po zdrowie

Stajesz na wadze i następuje konsternacja… 5kg więcej! Jakie nadciśnienie, przecież nie mam 40 lat! Żylaki? Cholesterol za wysoki, ale nie jem tłustego! Brak ruchu jest przyczyną dolegliwości, które powszechnie są nazywane chorobami cywilizacyjnymi. Nasze złe przyzwyczajenia i lenistwo doprowadza do otyłości, podwyższonego ciśnienia, żylaków, cholesterolu czy bólów kręgosłupa.