Jak wybrać torebkę?

diary

Letnie torebki

 Kobieta bez torebki to jak żołnierz bez karabinu. Obraz niekompletny. Torebka wzbogaca strój kobiety, dopełnia jej wizerunek. Jednak nie każda torebka pasuje każdej kobiecie. Wizerunek, żeby był kompletny, powinien być kształtowany z rozmysłem. Ile torebek powinna mieć kobieta? Czy jest określona liczba? Jakie to powinny być torebki?

Wybór torebki

Panie drobne, filigranowe powinny wybierać mniejsze torebki o subtelnym wyglądzie. Jeśli we wzorki, to delikatne. Jeśli już koniecznie duża torba – to o określonym kształcie i kolorze. Jeśli jesteś drobna, postaraj się zmieścić swój niezbędnik do torebki, w której mieści się format A4. Nie szukaj większej. Większa torba może Cię przytłoczyć. Jeśli jesteś wysoka lub dobrze zbudowana, nie ma przeszkód, abyś nosiła torby duże, a nawet bardzo duże.

Ogólna zasada: im późniejsza godzina, tym mniejsza powinna być torebka. Na wyjścia wieczorowe pasują kopertówki. W świecie kopertówek znajdziemy mnóstwo wzorów i kolorów, torebki do ręki, torebki z paskiem czy na łańcuszku.

Torebka odpowiednia na lato

Jeśli w pracy obowiązuje Cię dress code, nie rezygnuj z klasycznych, eleganckich torebek. Jednak po pracy już możesz zaszaleć. Sezon letni w modzie przywita Cię torebkami w jasnych, wesołych kolorach, torebkami z przeróżnych materiałów (np. jeansu, sztruksu) w najróżniejsze wzory, torbami plażowymi lub wręcz koszykami… Pewne wzory i kolory nie wychodzą nigdy z mody. Warto też pamiętać, że klasyczna elegancja jest tym, co pasuje w każdych okolicznościach, niezależnie od aktualnych trendów.

Jak widzisz, jest w czym wybierać!