Pedicure poprawi Ci humor

ID-100113432

Pedicure sposobem na dobry humor i piękne stopy

Każda z nas chce mieć zadbane stopy. To pragnienie wzrasta latem, kiedy nosimy klapki i sandałki. Warto zrobić pedicure. Pedicure to zabieg, który możesz wykonać w warunkach domowych.

 Jak wykonać pedicure?

Zmyj lakier z paznokci, następnie skróć paznokcie do pożądanej długości i delikatnie, ostrożnie opiłuj. Delikatne opiłowanie jest ważne, aby nie doprowadzić do wrastania paznokci. Namocz stopy w wodzie z mydłem, usuń zrogowaciały naskórek. Wytrzyj stopy ręcznikiem i nasmaruj je kremem, a gdy krem się wchłonie, pomaluj paznokcie u stóp.

 Pedicure kosmetyczny a pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy powinien być wykonywany przez specjalistę, na przykład specjalistę podologa. Pedicure leczniczy rozpoczyna się zawsze od dezynfekcji stóp i oceny ich stanu. Następnym etapem jest skrócenie paznokci i usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także odcisków, nagniotków i modzeli. Prawidłowo wykonany pedicure leczniczy jest zabiegiem bezbolesnym i komfortowym, a także poprawiającym atrakcyjność stóp i samopoczucie pacjenta. Pedicure leczniczy wystarczy wykonać raz w roku, aby cieszyć się zdrowymi i atrakcyjnymi stopami przez cały rok.

Gabinety podologiczne to odpowiednie miejsce do przeprowadzenia leczniczego pedicure. Co prawda podologia w Polsce jest jeszcze w powijakach, ale z pewnością znajdziemy odpowiedniego dla nas specjalistę podologa.