Jak wygląda niemiecki formularz podatkowy?

Aby móc starać się o zwrot podatku z Niemiec musimy złożyć wypełniony poprawnie formularz zgłoszeniowy. Ten dokument jest podstawowym elementem wniosku o rozliczenie niemieckiego podatku. Jest to dokument, w którym należy opisać nasze zatrudnienie w Niemczech, czas zamieszkania w tym kraju i inne informacje związane z pobytem za Odrą.

Na podstawie formularza zgłoszeniowego, urzędnicy niemieccy analizują nasz wniosek o zwrot podatku, a następnie dokonują przeglądania dokumentacji. Kompletna dokumentacja potwierdzająca nasze zatrudnienie oraz tymczasowe zamieszkanie w Niemczech to niezbędne minimum umożliwiające dokonanie złożenia wniosku podatkowego do niemieckiego urzędu podatkowego. Jednak z jego wypełnieniem i zebraniem sami możemy mieć problem, stąd wiele osób pracujących przez jakiś czas na terenie Niemiec korzysta, po powrocie do Polski z biur podatków zagranicznych.

Jak znaleźć dobre biuro rozliczające podatki z zagranicy?

Możliwości znalezienia dobrego biura podatkowego jest wiele. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, czy dane biuro rozlicza podatek niemiecki, bo nie w każdym przypadku jest to aż tak oczywiste. Wybór kraju do rozliczenia to nie jedyny warunek wyboru biura podatkowego. Musimy wybrać na tyle dobrze, aby mieć pewność, że osoby rozliczające podatki z Niemiec, mają fachową wiedzę oraz doświadczenie na rynku usług podatkowych zdobywaną przez lata i rozwijaną codziennie. Powinny to być osoby chętnie udzielające odpowiedzi na pytania i niepewności innych, aby okazały się na każdym etapie rozliczenia gotowe i chętne do pomocy. W takim biurze konsultanci podatkowi pomogą nam wypełnić dość skomplikowany formularz podatkowy, jaki jest potrzebny do złożenia wniosku o zwrot podatku z Niemiec. Wówczas masz pewność, że składany przez Ciebie formularz zostanie wypełniony poprawnie i nie będzie się wiązał z odwołaniami z niemieckiego urzędu podatkowego.