Jak zadbać o stopy?

Jak zadbać o stopy?

 

Stopy są jednym z najmniej widocznych części, a mimo to poświęcamy im naprawdę dużo uwagi przeprowadzając najróżniejsze zabiegi pielęgnacyjne. Jakie działania należy przedsięwziąć, aby uniknąć problemów?

 

Kąpiele dla stóp

 

Do miski z ciepłą wodą dodaj garść soli kosmetycznej. Najlepsze są kompozycje oparte na soli z Morza Martwego, wyjątkowo bogatego w składniki mineralne, jeśli nie masz takiej przy sobie, równie dobrze może być zwykła sól kuchenna. Słona kąpiel orzeźwia, będzie pomocna w walce z obrzękami i ujędrni skórę. Jeśli nie lubisz kąpieli solnych, możesz do wody dolać trochę płynu pod prysznic lub kilka kropli oliwy bądź olejku o właściwościach nawilżających, chodzi o to, by zmiękczyć naskórek i zrelaksować się. Lepiej nie trzymać stóp w ciepłej wodzie dłużej niż 15 minut, bo skóra i paznokcie za bardzo rozmiękną, co nie będzie dla nas korzystne.

 

Wygładź skórę stóp

 

Osusz stopy i patyczkiem do pedikiuru odsuń skórki, a rozpulchniony naskórek wygładź drobnoziarnistą tarką lub peelingiem. Najlepiej użyj peelingu przeznaczonego specjalnie do stóp. Są to preparaty zwykle zawierające drobiny pumeksu lub kryształy soli i aromatyczne olejki – polerują naskórek, jednocześnie go odżywiając, dzięki czemu nabierze bardziej żywych kolorów i nie będzie już taki blady. Na koniec posmaruj stopy kremem, który je nawilży i zmiękczy. Nanieś go na skórę i wmasuj w stopy, uciskając kciukami. Nie lekceważmy tej czynności i nie spieszmy się taki masaż dodatkowo ożywi krążenie i sprawi, że się jeszcze bardziej odprężysz. To naprawdę przyjemne.

Proste zabiegi, a ile potrafią sprawić radości.