Kreatywne zabawy z dzieckiem

Kreatywne zabawy z dzieckiem

 

Chcemy spędzić trochę czasu z dzieckiem, ale nie chcecie by było nudno? Żeby zarówno Wy jak i dziecko mieli dużo frajdy. To nic trudnego, sposobów na to jest naprawdę wiele.

 

Gry planszowe i bez planszy

 

Są ich setki od popularnego chińczyka po dużo bardziej skomplikowane. Mogą w nie grać już 3-latki, musimy tylko dopasować grę do ich zainteresowań. Twoje dzieci lubią dinozaury, wybierzcie grę, w której są i one. A może lubią grać w piłkę? Niekoniecznie muszą się męczyć grając w kolejną odsłonę Fify czy Pes-a, lecz równie dobrze można samemu za pomocą uchwytów sterować swoimi piłkarzami podczas gry w piłkarzyki. Taki stół można już kupić za nieco ponad 100 zł a zabawa jest na długie lata. Także dla dorosłych, którzy w przerwie meczu lubią sobie rozegrać własny mecz.

 

Poszukiwanie skarbów

 

Często praktykowane jest tylko podczas świąt Wielkanocnych, kiedy to szuka się prezentów pozostawionych przez zająca. Dzieci mają przy tym mnóstwo zabawy, dlatego wykorzystujmy tą zabawę co jakiś czas i skłońmy dziecko do poszukiwania. Możemy urozmaicić tą grę o pozostawienie śladów bądź informacji, których dziecko będzie poszukiwać w dążeniu do celu. Nie zapomnijmy także o nagrodzie za znalezienie zabawki.

Pyszny deser będzie idealny.

 

Zabawa balonami

 

Podczas wielu przyjęć, 18-nastek, imienin czy urodzin występują balony. Nie musimy nawet namawiać dzieci by się nimi zaczęły bawić, bo gdy tylko zwrócą na nie uwagi zaraz do nich doskakują i próbują je podrzucić jak najwyżej albo odbijać do stojącego obok kolegi. Nie rzadko, też lubią pękać balony. Niektóre dzieci to bawi, inne z kolei się boją.