Kupujemy perfumy – jak wybrać

W jaki sposób powinniśmy dokonywać selekcji zapachów? Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony podstawowym zasadom, dzięki którym każda z nas będzie w stanie wybrać swój ulubiony zapach sezonu.

Najważniejsza wskazówka, która pomoże nam wybrać odpowiednie dla nas perfumy, to właściwa aplikacja zapachu na skórze. Perfumy najlepiej stosować na skórę, ponieważ papierek do tego przeznaczony nie będzie w stanie oddać w pełni swojej kompozycji zapachowej. Zupełnie inaczej pachną perfumy na skórze, a inaczej na papierkach – sztucznych materiałach. Najlepszym miejscem aplikacji są nadgarstki – miejsca, w których żyły są blisko skóry. Dzięki takiemu zabiegowi nasz zapach szybciej połączy się ze skórą i odda swój najprawdziwszy aromat. Innymi miejscami, które mogą posłużyć do aplikacji perfum, są przestrzenie za uszami, tył głowy, a nawet zgięcia kolan.

Drugim ważnym elementem jest ograniczona ilość zapachów, jakie jesteśmy w stanie rozróżnić jednorazowo. Maksymalnie możemy rozpoznać trzy zapachy. Trikiem, który można zastosować, to zwyczajne powąchanie kawy po każdym teście. Kawa zdecydowanie pomoże odświeżyć nasze nozdrza oraz możliwość rozróżniania zapachów.

Jeśli mamy trochę więcej czasu, bardzo dobrze dać perfumom możliwość rozwinięcia się. Perfumy posiadają trzy nuty zapachowe, które muszą mieć chwilę na połączenie się. Pierwsza nuta, to nuta głowy, która ulatnia się po 30 minutach. Druga nuta, to nuta serca pozostająca z nami nawet przez cały dzień, natomiast ostatnia nuta, to nuta bazowa. Więcej na temat perfum oraz o tym, jak  je kupować, przeczytasz tutaj.