Wszystko o kupowaniu perfum

Zapach perfum powinien do nas pasować, nie tylko pod względem naszych upodobań, ale przede wszystkim pod względem statusu, wykształcenia, osobowości. Słodkie zapachy nie będą pasowały do poważnej bizneswoman, a bardzo ciężkie nuty do nastolatek. Dowiedz się z nami, jak dobrać swoje idealne zapachy na każdy sezon!

Kompozycje słodkie i kwiatowo-owocowe będą pasowały przede wszystkim do osób drobnych – filigranowych, a także eterycznych, które posiadają raczej spokojne usposobienie, są zazwyczaj ustabilizowane emocjonalnie i co najważniejsze – są romantykami. Z kolei kompozycje pudrowe, które charakteryzują się dość rozmytą nutą, polecane są osobom o jaśniejszej karnacji, które ponownie jak właściciele poprzedniej nuty, mają wrażliwe usposobienie i eteryczną naturę bycia. Kompozycje świeże przeznaczone są głównie dla osób cięższych oraz wysokich. Będą również idealną opcją dla osób optymistycznie nastawionych do życia, energicznych i żywiołowych. Następne w kolejności to kompozycje orientalne oraz korzenne polecane osobom grubszym lub wysokim, które posiadają silną osobowość i zdecydowany charakter. Perfumy z taką nutą pasują również do osób
z ciemną karnacją.

Oczywiście jeśli podoba nam się zapach inny od tego, który znajduje się w powyższym opisie, nie znaczy to wcale, że musimy z niego rezygnować. Jeśli czujemy, że jest to zapach, który chcielibyśmy nosić na co dzień – zdecydujmy się. Pewne reguły sprawdzają się w większości przypadków, ale zawsze istnieje margines błędu. Bawmy się perfumami, starajmy się dobierać je do naszego aktualnego nastroju i okazji. Z pewnością nie pożałujemy swojej decyzji. Na koniec drobna uwaga – często zapachy nudzą się albo zmienia się nasz gust zapachowy – to nic złego, że rok czy dwa lata temu konkretny zapach był naszym ulubionym, a teraz nie możemy go znieść. Gust również się zmienia. Dowiedz się więcej.