Łazienka dla przedszkolaka

Jest wiele czynników, które składają się na wybór przedszkola do którego będzie uczęszczało dziecko. Dla jednych ważna jest odległość od miejsca zamieszkania dla drugich kadra pracowników zatrudniona do opieki – ich kompetencje, wykształcenie itp. Wreszcie dla trzecich program nauczania.

Nie mniejszą rolę odgrywa również wyposażenie miejsca, tzw. pierwsze wrażenie, które może zaprocentować u potencjalnych klientów. Ważna jest przecież nie tylko jakość świadczonych usług edukacyjnych, lecz także wysoki standard wyposażenia placówki. Na pierwszy ogień przeglądana jest sala zabaw, świetlica, później toaleta. Toaleta dla dzieci szczególnie w wieku przedszkolnym musi być wyposażona bardzo profesjonalnie w armaturę łazienkową najwyższej klasy. Ale przecież nie tylko o łazienkę przedszkolną chodzi. Każdy kto ma dzieci zastanawia się co zrobić by łazienka w domu była bezpieczna dla dziecka.

Wszystko musi mieć swoje wymiary (małe miski ustępowe i przyjazne dla dziecka baterie umywalkowe, powinno być przymocowane na odpowiednich wysokościach. Sprzęty zawieszone niżej niż dla dorosłego użytkownika zwiększą ich bezpieczeństwo. W toalecie przedszkolnej niezbędne są dodatki w postaci nakładek na ubikację, podstawek do umywalek itp.

Oczywiście kolory również mają znaczenie. Łazienka musi uderzać przytulnością, dzieci muszą się czuć w niej komfortowo oraz dobrze tak, by zachęcać do korzystania z niej. Jest mnóstwo ciekawych możliwości by łazienka stała się ciekawsza dla małych szkrabów: kolorowe dywaniki, naklejki postaci z bajek na ceramikę, armatura łazienkowa w jasnych barwach.

Najważniejsze porządek i jeszcze raz porządek! Wiadomo przy dwudziestce, a nawet trzydziestce dzieci czysta łazienka równa się ogromnej dyscyplinie i samozaparciu.

Należy pamiętać, że małe dzieci nie muszą być skazane na urządzenia dla dorosłych, a toaletę z kolorowymi płytkami i dodatkami, polubi i zapamięta każdy maluch. Tutaj przedszkolaki nabiorą zamiłowania do higieny i nauczą się zachowania w miejscach publicznych.