Wybieramy meble łazienkowe

Wybierając meble łazienkowe powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, jakkolwiek nie jest on bez znaczenia, ale także na jakość materiału z jakiego zostały wykonane.

Powierzchnia mebli łazienkowych powinna być utrzymana w dobrym stanie i niepodatna na wilgoć. Posadzka i ściany wykonane z materiałów nieczułych na wilgoć będą nam służyły przez lata. Najlepszym tworzywem do produkcji mebli łazienkowych jest płyta wiórowa i MDF charakteryzujące się dużą wytrzymałością na wilgoć i wodę. Dużą gwarancję na to, że meble wytrzymają kontakt z wodą daje pokrycie ich lakierami poliuretanowym, które chronią meble przed działaniem pary wodnej. Krawędzie mebli nie rozwarstwiają się, a powierzchnia „nie puchnie”. Oczywiście można zdecydować się tylko na meble zabezpieczone folią PCV, jednak po pewnym czasie na pewno pojawią się pierwsze oznaki działania wilgoci.

Kolor mebli może znacząco wpłynąć na kompozycję wnętrza. Projektując łazienkę warto pamiętać o tym, aby barwy ścian, mebli łazienkowych i glazury pasowały do siebie. Właściwy dobór odcieni wyposażania naszej łazienki pozytywnie wpłynie także na nasz nastrój. Najważniejsze przecież to czuć się komfortowo w zaaranżowanym przez nas miejscu. Trendy w projektowaniu łazienek zmieniają się co jakiś czas, warto więc być na bieżąco z czasopismami aranżacyjnymi. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się styl nowoczesny. Można zdecydować się na meble w kolorze ciemnego grafitu lub w odcieniach szarości i błękitu.

Do pielęgnacji mebli najlepiej używać miękkich ściereczek, ponieważ zbyt ostre zmywaki i szczotki mogą porysować powierzchnię mebli. Za każdym razem powinniśmy także przecierać meble do sucha. Dzięki temu na meblach nie pozostaną nieestetycznie wyglądające smugi.