Makijaż oczu. Zobacz, jak malować oczy!

makijaz-oczuOczy to zwierciadło naszej duszy, dlatego zawsze powinny wyglądać nie tylko perfekcyjnie, ale też niepoprawnie tajemniczo. Trzeba jednak przyznać, że malowanie oczu nie jest wcale łatwą sztuką – wymaga od nas pewnej wiedzy, wprawy, a także posiadania odpowiednich kosmetyków do makijażu oczu. Prawda jest jednak taka, że praktyka czyni mistrza w każdej dziedzinie, dlatego również w wykonywaniu makijażu możemy szybko dojść do perfekcji. Podpowiadamy zatem, jak malować oczy, by uniknąć makijażowego faux pas!

Grzechy główne makijażu oczu

  • Zapominalstwo. Baza i korektor pod oczy są bardzo ważnym elementem makijażu. Baza przykleja cień do skóry powiek i zapobiega jego kruszeniu się po nałożeniu.  Zadaniem korektora jest natomiast rozświetlenie oka, tuszowanie cieni pod oczami oraz ukrywanie drobnych zmarszczek.
  • Nieodpowiedni pędzelek. Decydując się na malowanie oczu cieniami do powiek, musimy wyposażyć się w specjalne pędzelki do makijażu o odpowiednim kształcie i rozmiarze. Trzeba zaznaczyć, że inny pędzelek będzie nam potrzebny do nakładania cieni na całą powiekę, zaś inny do wykonania grubych czy cienkich kresek. Dlatego najlepiej, gdy w naszym posiadaniu znajduje się cały zestaw pędzelków do makijażu o różnej wielkości.
  • Nieumiarkowanie. Nabierając cień z paletki, nie należy nakładać go bezpośrednio na powiekę. Najpierw lepiej przyłożyć pędzelek do zewnętrznej skóry dłoni, pozbywając się w ten sposób nadmiaru kosmetyku i oceniając, jak produkt wygląda na skórze. Taka metoda aplikacji cieni do powiek zmniejszy też ryzyko kruszenia się cienia i jego opadania na policzek.
  • Nieumiejętność cieniowania. Makijaż oczu można uznać za udany wtedy, gdy granice między kolorami są idealnie zatarte. Różne odcienie cieni do powiek powinny wzajemnie się przenikać, tworząc wrażenie perfekcyjnej całości, niczym obrazu tęczy. W tym celu warto użyć do rozcierania specjalnej gąbeczki lub szerokiego pędzelka.
  • Makijaż oczu krok po kroku – zła kolejność. Nakładając makijaż, nie należy pomijać żadnych kroków i zmieniać kolejności aplikacji poszczególnych kosmetyków. Podstawą jest baza, zaś później nakłada się korektor i na koniec cienie do powiek. Nakładanie cieni zaczyna się od jaśniejszych kolorów, zaś kończy się na najciemniejszych odcieniach. Makijaż można wykończyć cieńszą lub grubszą kreską przy pomocy kredki bądź eyelinera. Nie zapominajmy też o podkreśleniu rzęs wydłużającą lub pogrubiającą maskarą.
  • Malowanie dolnej powieki sprawia wiele kłopotu, dlatego niektóre kobiety pomijają tą część. Bardzo istotne jest nieprzesadzenie z ciemnymi kolorami i kredką. Ważna zasada stosowania kredek do oczu to ta, że biała powiększa oko, zaś czarna je pomniejsza.

Makijaż do niebieskich, zielonych, piwnych i brązowych oczu!

Do każdego koloru tęczówki cienie powinny zostać dobrane indywidualnie. Moda na malowanie oczu na zasadzie: niebieskie oko – niebieski cień jest już passe. Współcześnie zdecydowanie większe wrażenie robią kontrasty oraz umiejętne łączenie różnych kolorów cieni do powiek.

  • Jeśli masz zielone lub szare oczy, postaw na róże, brązy oraz odcienie fioletów np. lawendowy lub wrzosowy.
  • Oczy niebieskie podkreślą grafity, róże, srebro, złoto oraz pastelowy róż.
  • Do piwnych oczu pasują wszelkie brązy, beże oraz kolor kości słoniowej. Natomiast łagodnego kontrastu nadadzą im barwy fioletowe oraz niebieskie.
  • Oczy brązowe dobrze wyglądają w zestawieniu z kolorem złotym, czernią, turkusem oraz brzoskwinią.

Decydując się na profesjonalny makijaż oczu, zwróć uwagę na rodzaj stosowanych cieni do powiek. Cienie dobrej jakości znajdziesz w gamie produktów L’Oréal Color Richie – to trwałe kosmetyki, które nadają oczom uwodzicielskiego blasku.