Meble z palet

paletyTworzenie mebli z palet to praktyka coraz częściej spotykana i nie ma w tym nic dziwnego bowiem jesteśmy w stanie w ten sposób zrealizować na prawdę przeróżne i bardzo komfortowe meble. Jeśli zastosujemy odpowiednie impregnaty to meble z palet mogą nadać się bez problemu na zewnątrz jako meble ogrodowe i będą w pełni odporne na warunki atmosferyczne czy także na różne szkodniki. Jak widzimy meble z palet mogą nam posłużyć na prawdę w wielu miejscach i z pewnością warto je wykorzystać.

Przykładem mebla zrealizowanego z palet może być łóżko. Jest to jeden z najprostszych projektów, które możemy sami zrealizować w naszym domu. Wystarczy po prostu ułożyć palety obok siebie i zbić je ze sobą. To ile warstw położymy na siebie zależy tylko i wyłącznie od nas oraz od naszych potrzeb. Dużym plusem jest to, że w ten prosty sposób jesteśmy w stanie idealnie dobrać sobie wysokość łóżka. Oczywiście na palety kładziemy nasz ulubiony materac i gotowe! Mamy łóżko z palet, które będzie na pewno bardzo komfortowe i wygodne. Nie zapomnijmy jednak dobrze oczyścić palet szlifierką czy także papierem ściernym. Możemy również palety pomalować na dowolny kolor jaki tylko chcemy. Jedynym wyznacznikiem jeśli chodzi o wysokość będzie ilość palet niezbędnych do wykonania takiego mebla. Komfortowym rozwiązaniem jest to, że możemy zmieniać wysokość łóżka w zależności od potrzeb i dopasować je konkretnie pod swoje wymagania. Na pewno każdy doceni takie rozwiązanie. Meble z palet mogą okazać się na prawdę bardzo wygodne, a przede wszystkim całość jest bardzo tania.

Łóżko to nie jedyny prosty projekt, który sami wykonamy w domu. Możemy wykonać również prosty stolik kawowy, który z pewnością umili nam nie jedno popołudnie. Projekt stolika jest jeszcze prostszy niż łóżka bowiem w tym wypadku wystarczy oczyścić palety, pomalować na wybrany przez siebie kolor i po prostu nałożyć je na siebie. Dwie lub trzy palety nałożone na siebie w zupełności wystarczą jeśli chodzi o stolik kawowy. Dla lepszego efektu możemy dokupić na wymiar szkło, które położymy na szczycie dzięki czemu uzyskamy wygodny, nowoczesny i praktyczny stolik kawowy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się na taras czy balkon oraz po prostu do ogrodu. Oczywiście z palet do kompletu bez problemu zrealizujemy dodatki takie jak ława czy fotele itp. Wyposażając je w odpowiednie poduszki stworzymy sobie znakomite siedzisko. Na pewno takie zestawy sprawdzą się podczas letnich wypoczynków w ogrodzie czy na tarasie lub balkonie.