Montaż odpływu liniowego

spaZalanie naszej łazienki lub nawet mieszkania to jedna z najgorszych rzeczy jakie mogą nam się przytrafić. Jeszcze gorsze jest zalanie sąsiadów, którzy mieszkają pod nami. Dlatego właśnie uszczelnienia są niezwykle istotne. Odpowiednia izolacja może nas uchronić przed tym nieszczęściem. I powinniśmy o tym pamiętać także wtedy, kiedy instalujemy odpływ liniowy.

Wprawdzie dobre odpływy są w stanie bezpiecznie odprowadzić nawet do półtorej litra wody na sekundę, jednak odpowiednia ich izolacja jest niezbędna. Jak tego dokonać? Możemy do tego użyć mankietu uszczelniającego. W tym celu używane są też specjalne powłoki izolacyjne, którymi można pokryć odpływ.

Najczęściej jednak wystarczy same użycie mankietu, zwanego także kołnierzem izolacyjnym. Dzięki jego zastosowaniu zapobiegniemy niekontrolowanemu wylaniu odprowadzanej z łazienki wody. Tego typu mankiet można kupić w każdym sklepie budowlanym, najczęściej jest on dostosowany rozmiarem do rozmiaru jaki posiada odpływ liniowy. Jeśli więc nasz odpływ posiada długość 90 cm, powinniśmy też zaopatrzyć się w mankiet o takiej samej długości.

Najczęściej taki mankiet przybiera postać maty, czasem składającej się z kilku warstw włókien izolujących. Niektóre rodzaje mankietów są wykonane z wodoszczelnej folii polietylenowej. Zastosowanie mankietu nie jest obowiązkowe, jednak znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo, gdyż odprowadzona do syfonu woda nie przecieka, a trafia bezpośrednio do niego. Odpływ liniowy dodatkowo zabezpieczony mankietem jest więc z pewnością dobrym rozwiązaniem.

Więcej na www.odplywy.pl