Fiaty kiedyś i dziś

Stare fiaty jeździły bez naprawy przy przebiegach rzędu nawet miliona km, a czasem nawet jeszcze więcej!  Ponieważ wtedy stawiano na jakość, na zadowolenie konsumenta, na bezpieczeństwo, dbano o najmniejszy szczegół. Niestety producent fiata poprzez produkcję ponadprzeciętnie bezawaryjnych samochodów prawie upadł. Konstruktorzy fiata na szczęście w porę zmienili podejście i uratowali się od katastrofy.

Dlaczego zupełnie zmieniono podejście?

Największe firmy, w tym także fiat doszły do wniosku, iż korzystniej będzie produkować pojazdy mniej wytrzymałe, a potem czerpać zyski z remontowania. Przytoczone rozwiązanie pod względem ekonomicznym jest dla firmy znacznie bardziej opłacalne. Ciągłe serwisowanie samochodu w ASO prowadzi do ciągłego przypływu pieniędzy dla producenta. No ale ktoś może powiedzieć, że on skorzysta z usług serwisu nieautoryzowanego? Czy oby na pewno?

Zaprogramowana awaryjność auta i inne niespodzianki dla klienta!

W ostatnim czasie koncerny zaczęły tworzyć specjalne grupy, będące odpowiedzialne za to aby pojazdy często ulegały awarii. Polega to na tym, że pewne podzespoły zazwyczaj te najdroższe mają ulegać awarii po okresie gwarancyjnym. Co gorsza wybiera się te elementy, których nie potrafią naprawić zwykłe warsztaty. Wybrane, oryginalne części samochodowe fiat są piekielnie drogie. Na rynku nie występują żadne zamienniki. Aby zremontować samochód należy zamawiać strasznie kosztowne fabryczne części i korzystać z usług ASO. Co więcej, do dokonania naprawy trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę a także drogą aparaturę. Wiedzę tę a także aparaturę posiadają tylko mechanicy z autoryzowanych stacji serwisowych.

Powyższe niedogodności czekają na posiadaczy najbardziej skomplikowanych technicznie samochodów. Nie chodzi jednakże tylko o fiata, lecz również o wiele innych marek. aktualnie szczerze powiedziawszy nie ma samochodów bezawaryjnych, tych, które są zupełnie bezawaryjne. Nie da się ukryć, że są pojazdy bardziej solidne i mniej, jednak żaden koncern nie nastawia się dalej na produkcję samochodów całkowicie bezawaryjnych. To im się po prostu nie opłaca. Mimo że nowy samochód będzie strasznie drogi to i tak za jego serwisowanie w trakcie długiego czasu jego użytkowania trzeba będzie zapłacić znacznie więcej.