Najlepsze memy i filmy o zwierzętach

Memy od kilku dobrych lat skutecznie podbijają internet. Można zauważyć, że obiektem śmiechu w sieci jest dosłownie wszystko, szczególnie zabawne filmy i memy ze zwierzętami.

Co oznacza słowo „mem”?

Słowo mem pod względem językowym pochodzi z genetyki i oznacza najmniejszą jednostkę informacji. Jest replikatorem, przez co powiela się przez naśladownictwo, może mutować i być poddanym selekcji. Identycznie sprawa wygląda w przypadku memów internetowych, które zazwyczaj występują w postaci niewielkiego obrazka, natomiast ich istotą jest powielenie przez różnych internautów, dzięki czemu jeden mem może być obejrzany przez cały świat.

W genetyce memy mutują, podobnie w internecie, ponieważ zdarza się, że obrazek z napisem X stanie się popularny, a więc internauci wykorzystają ten sam obraz i dodadzą podpis Y.

Nikogo nie dziwi popularność internetowych memów.

Każdy człowiek po ciężkim dniu w pracy lub szkole, uczelni etc. chce się rozerwać, odpocząć chwilę, zrelaksować się przed kolejnym trudnym dniem. Sposobów jest naprawdę wiele – niektórzy oglądają seriale, inni wychodzą ze znajomymi na piwo, inni z kolei dają sobie szybką dawkę internetowych memów, które są zadziwiająco prosto przyswajalne i ogląda się je przyjemnie, bez nadmiernego myślenia. Zazwyczaj memy wyśmiewają zjawiska spotykane na co dzień.

Subtelna bądź też mniej subtelna gra stereotypami szydzi ze zjawisk, które często mają swoje realne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Obiektem śmiechu są więc kobiety, mężczyźni, osoby chude, otyłe, feministki, narodowcy, politycy, gwiazdy estrady itd.

Specyficznie sytuacja wygląda natomiast w innym przypadku. Demotywatory i memy o zwierzętach cieszą się sporą popularnością nie przez ową grę stereotypami, ale sposobność ludzi do odnalezienia w świecie zwierząt sytuacji, przy których narracja z perspektywy ludzkiej da zabawny efekt.

Można tutaj podać przykład obrazka, który przedstawia ptaki śpiewające na drzewie i człowieka, który słucha i podziwia te piękne odgłosy. Tymczasem okazuje się, że ptaki bluzgają się na przeróżne sposoby, przeklinają itd., jednak człowiek ze swojej perspektywy nie jest w stanie ich zrozumieć. W internecie można znaleźć demotywatory o zwierzętach, które pokazują zwierzę w typowo ludzkiej sytuacji, np. smutku, gniewie – wszystko jednak jest ukazane w sposób zabawny. Memy o zwierzętach to – mówiąc w skrócie – uosobienie tych stworzeń często w groteskowy sposób, niejasny, niespodziewany lecz nadal śmieszny.

Nieco inaczej sprawa wygląda, kiedy ogląda się śmieszne filmy o zwierzętach. Tutaj zazwyczaj nie stosuje się uosobień. Owe filmy to natomiast kompilacje zabawnych sytuacji, które najczęściej dotyczą jednego gatunku. Na przykład często odtwarza się śmieszne filmy o kotach, psach, papugach, kozach itd. Ludzie uwielbiają sytuacje, kiedy na przykład pies się wywróci w zabawny sposób, kiedy kot wskoczy właścicielowi na głowę itd. Swego czasu bardzo popularne były filmy o zwierzętach, które ukazywały kozy wydające swoje naturalne dźwięki, zmiksowane z popularnymi piosenkami np. Miley Cyrus itd.

Najlepsze memy i demotywatory znajdziesz na Redmik.pl