Odstające uszy – czas pożegnać koszmar z dzieciństwa!

Odstające uszy to duży problem dzieci, które w szkole z powodu swojego wyglądu są często obiektem żartów. Jednak dzieci rosną, tak samo ich uszy, dlatego nie należy podejmować radykalnych kroków w postaci zabiegów chirurgicznych, gdy nie ma pewności, że uszy sama nie zmienią swojego kształtu. Problem pojawia się w momencie, gdy dziecko jest już dorosłą osobą, a jego uszy wciąż odstają. Wtedy, dla własnego komfortu psychicznego, należy udać się do chirurga, która wykona plastykę uszu.

Specjaliści z krakowskiej kliniki medycyny estetycznej Centrum DER-MED wiedzą jak przywrócić pewność siebie swoim Pacjentom. Dowodem na to są osoby, które wyszły z kliniki z nowym kształtem swoich uszu.

Przyczyny odstawania uszu

Problem odstających uszu można uznać za subiektywne odczucia danej osoby. Defekt ten może być wyolbrzymiany lub całkowicie niezauważalny. Odstające uszy nie są chorobą, jednak można je leczyć, właśnie za pomocą plastyki uszu. Pojawienie się odstających małżowin usznych może być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, wtedy szanse na to, że małżowiny samoistnie zmienią swój kształt są bardzo małe. Odstające uszy bardzo często można zauważyć u noworodków, których ułożenie w łonie matki wpłynęło na kształt uszu. Jednak w ciągu kilku dni uszy wracają do naturalnego kształtu. Należy podkreślić, że odstające uszy nie mają wpływu na narząd słuchu. Mogą za to powodować poważne zaburzenia w samoocenie oraz pewności siebie wielu osób.

Jak wygląda zabieg poprawiający kształt małżowin usznych?

Plastyka małżowin usznych to poważny zabieg chirurgiczny, który powinien być wykonywany tylko przez profesjonalistów. Bardzo ważne jest, aby nacięcia zostały dobrze poprowadzone, ponieważ Pacjentom zależy na symetrycznym kształcie uszu. Aby Pacjent mógł poczuć się komfortowo podczas zabiegu, zostaje mu podane znieczulenie miejscowe. Plastyka uszu trwa maksymalnie dwie godziny, jednak należy pamiętać o rekonwalescencji. Wymaga ona od Pacjenta cierpliwości oraz odpowiedniej pielęgnacji. Po samym zabiegu można odczuwać ból, który pojawia się po ustąpieniu znieczulenia. Po dwóch tygodniach należy zgłosić się na wizytę kontrolną podczas której lekarz zdejmuje szwy oraz ocenia efekty przeprowadzonego zabiegu. Bardzo ważna jest ochrona uszu, nawet do pół roku po zabiegu. Należy chronić je przed urazami oraz nosić opaskę uciskową.

Plastyka uszu – czy tylko odstające uszy?

Plastyka uszu to zabieg nie tylko dla osób, które męczą się z odstającymi małżowinami usznymi. To również zabieg skierowany do osób, które mają naderwany płatek ucha lub chcą poddać uszy korekcie po kolczykach tunelowych. Zalecenia pozabiegowe są mniej restrykcyjne niż w przypadku korekty małżowin usznych, nie mniej jednak należy odpowiednio zadbać o leczone miejsce.

Jak należy przygotować się do zabiegu zmieniającego kształt uszu?

Plastyka uszu nie jest zabiegiem wymagającym od Pacjentów specjalnego przygotowania. Lekarze z Centrum DER-MED w Krakowie przed leczeniem proszą jedynie o badanie morfologii krwi oraz czasu jej krzepnięcia. Na zabieg należy przyjść zrelaksowanym, ponieważ dodatkowy stres jest zupełnie niepotrzebny. Plastyka uszu nie jest skomplikowanym zabiegiem, jeśli zgłosiliśmy się do kliniki, w której pracują doświadczeni specjaliści, to powinniśmy być spokojni o swoje zdrowie i swój przyszły wygląd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plastyce uszu, wejdź na stronę: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/korekta_odstajacych_uszu/