Niezbędne wyposażenie samochodu

Każdy szanujący się kierowca wie jak ważne jest wyposażenie dodatkowe w jego samochodzie. Dobry samochód i komfort jazdy to jedno, natomiast istnieje wiele gadżetów, które umilą jazdę samochodem i pozwolą uniknąć mandatów na przykład za rozmowę przez telefon.

Pierwszym ważnym wyposażeniem dla kierowcy spędzającego długi czas za kierownicą to słuchawka bluetooth. Dzięki niej mamy możliwość sparowania naszego telefonu ze słuchawką. Za pomocą przycisku na niej możemy odbierać i kończyć rozmowy. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu unikniemy mandatów, które grożą za jazdę samochodem i rozmowę telefoniczną jednocześnie.

Kolejnym przydatnym gadżetem jest uchwyt samochodowy montowany na przyssawce na szybie przedniej. Dzięki niemu mamy możliwość zamontowania smartfona czy nawigacji i wygodnie z tych urządzeń korzystać. Można również zamontować dwa uchwyty, jeden większy na nawigację, drugi na smartfona – odpowiednie ich rozmieszczenie na przedniej szybie nie będzie miało wpływu na jazdę samochodem. Mając dwa urządzenia warto także zainwestować w rozgałęziacz USB do gniazda zapalniczki. Prosty gadżet dzięki któremu mamy możliwość podpięcia co najmniej dwóch urządzeń zasilanych poprzez złącze USB.

Jeżeli jeździmy dużo i po całym kraju warto także zaopatrzyć się w radio CB. Dzięki niemu będziemy mieli kontakt z innymi użytkownikami radia. Ułatwi nam to odnajdywanie drogi, dowiadywanie się o wydarzeniach na drodze – remontach i wypadkach, dzięki czemu znajdziemy objazd, a także dostaniemy informacje o ewentualnych punktach kontroli prędkości.

Posiadanie wyposażenia wyżej wymienionego jest zdecydowanym ułatwieniem dla kierowcy. Dzięki niemu prowadzenie samochodu i jazda w miejskiej dżungli jest zdecydowanie łatwiejsza. Innym ciekawym gadżetem jest pokrowiec na kierownicę, o tym, jaki wybrać, dowiesz się z tego artykułu.