Nowoczesna dieta – zobacz

Termin dieta zwykle kojarzy nam się z chęcią utraty zbędnych kilogramów. Dobór tego, co wkładamy do garnka to nie tylko efekt poszukiwania odpowiedzi na to, jak szybko schudnąć. Niektórzy decydują się wprowadzić żywienie w oparciu o określone zasady nie tylko ze względu na konieczność utraty wagi, ale i zdrowie.

Coraz popularniejszy styl odżywiania, jakim jest makrobiotyka opiera się na założeniu, że to, co jemy wpływa na stan naszego zdrowia oraz samopoczucie. Tego rodzaju sposób odżywiania to nie tylko i wyłącznie dieta, ale raczej styl życia. Przy zakupie konkretnych produktów, ważne jest to, aby były z upraw ekologicznych oraz nie zawierały sztucznych konserwantów. Lista zakupów przedstawicieli tego typu diety zawiera głównie produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, nasiona, orzechy, ryby, produkty strączkowe oraz olej. Makrobiotyka oparta jest nie tylko na wybieraniu odpowiednio zestawionych posiłków, ale też na unikaniu pewnych produktów, jak przykładowo mięso czy cukier.

W gronie zwolenników tego rodzaju żywienia jest wielu, jacy wykorzystują makrobiotykę w formie alternatywy dla tradycyjnych form kuracji. Restrykcyjna dieta nie jest jedynym sposobem na to, by zatroszczyć się o prawidłową perystaltykę jelit czy poprawne funkcjonowanie naszego organizmu, ponieważ w tym celu można przyjmować probiotyki. Probiotykami nazywamy żywe kultury bakterii, które są niezbędne do zachowania zdrowia oraz utrzymania właściwej pracy jelit. Odnajdziesz je w wyrobach mleczarskich, np. twarogach albo jogurtach.