Noże introligatorskie– co warto o nich wiedzieć?


Obecnie, istnieje wielu producentów noży introligatorskich. Jednak jeżeli zależy ci na osiągnięciu wysokiej efektywności pracy, należy zdecydować się na noże wykonane z wysokiej jakości tworzyw, o które będzie dbał wykwalifikowany personel.

.

.

Jakie są dostępne rodzaje noży?

Każdy materiał, z którego są wykonane poszczególne noże, ma swoje konkretne wymagania. Każdy z nich jest dostosowany do innej produkcji. Co zatem warto wiedzieć?

Oto niektóre z dostępnych rodzajów noży:

  • Noże Widia uniwersalna – mają on wkładkę widiową (węglik wolframu). Na ogół używa się go do cięcia aluminium, papieru, kredy czy tektury. Dzięki zastosowaniu ziarnistości najlepszej jakości sprawdzi się przy wyspecjalizowanej produkcji.
  • Noże Widia Longlife – nóż ma wkładkę widiową o strukturze drobnoziarnistej. Przeznaczony jest dla zakładów o ujednoliconej produkcji.
  • Noże Widia Genesis – ma ultradrobnoziarnistą strukturę, dzięki czemu nadaje się do cięcia każdego rodzaju materiału.
  • Noże Widia Blue Line – to specjalistycznie opatentowanym mocowaniem wkładki, która sprawia, że nóż jest zawsze idealne prosty.
  • Nóż Widia VITECH – ten model jest niezwykle wytrzymały i rzadziej podatny na wykruszenie, czy inne uszkodzenia. Jego wyjątkowa budowa pozwala na cięcie szerokiej gamy materiałów

Każdy nóż wymaga doskonałego serwisu!

Nieodpowiednio naostrzony nóż może, znacznie utrudniać pracę operatorów i przede wszystkim skutkować problemami w produkcji. W takich sytuacjach warto zwrócić się po poradę do specjalistów w tej dziedzinie. Odpowiednie doradztwo przysłuży się zwiększeniu bezpieczeństwa pracy maszyny, jak i pracowników, którzy się nią posługują.

Najistotniejszym elementem w procesie szlifowania jest precyzja. Używanie najwyższej jakości maszyn i oprzyrządowania daje gwarancję osiągnięcia najlepszych efektów. Warto powierzyć swoje narzędzia tnące wykwalifikowanej kadrze szlifierzy, którzy są fachowcami w swojej dziedzinie. Do każdego elementu należy podejść z tak samą starannością. Poszczególne narzędzia wymagają doboru odpowiednich metod ostrzenia i materiałów ściernych.

Firma MIX GRAF rozpoczęła swoją działalność jak hurtownia artykułów poligraficznych. Z czasem jednak sukcesywnie poszerzyła swoją ofertę o kolejne produkty i usługi, które są niezbędne w tej profesji, jak i innych branżach. Obecnie tworzy jedyną w Polsce sieć szlifierni noży i narzędzi tnących o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki wieloletniej pracy na wysokim poziomie stała się ekspertem w dziedzinie obróbki różnego rodzaju stali.

Więcej informacji: https://www.mix-graf.pl/noze.html