O jakich wakacjach marzy dziecko?

540_3663912

Wakacje dziecięcych marzeń

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o spędzaniu czasu na zabawach w pięknym ogrodzie? Ogrody, działki, skwery i parki to miejsca, w których bawiliśmy się w dom, w których mieliśmy czas i miejsce grać w piłkę i skakać na skakance. Jeśli nie mamy funduszy na wyjazd wakacyjny, przemyślmy wspólne spędzenie czasu na działce.

Wiejskie wakacje pod znakiem zabawy

Dziecko, które ma przestrzeń do zabawy to szczęśliwe dziecko. Często najpiękniejsze wspomnienia wiążą się z zabawami z dzieciństwa. Umożliwiając zabawę w ogrodzie, na działce, na wolnej przestrzeni za miastem, możemy pomóc dziecku rozwijać wyobraźnię, kreatywność, logikę, uczyć rozwiązywania problemów. Zabawa na świeżym powietrzu to także doskonały pomysł na wspólne, rodzinne spędzanie czasu. Dziecko, poprzez obcowanie z naturą, może nauczyć się podstaw biologii, botaniki, geografii, słowem – tego, co z pewnością przyda mu się, gdy rozpocznie edukację szkolną.

 Co zaproponować dziecku?

Możemy też postawić na kreatywność naszych pociech, proponując te zabawy, które kiedyś były dla nas tak wielką radością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci poznały zabawy naszego dzieciństwa. Czy może być coś przyjemniejszego, niż granie w gumę z mamą, czy kopanie piłki z tatą? Może warto opowiedzieć naszym pociechom o wycieczkach harcerskich, o zabawie w podchody, przybliżyć dzieciom ten magiczny czas naszego dzieciństwa? Wspólnie spędzony czas zbliża, rozładowuje nagromadzony stres, wpływa pozytywnie na całą rodzinę.

Niezależnie od miejsca, które wybierzemy na wspólny wypoczynek, warto przemyśleć kwestię bezpiecznej i radosnej podróży z dzieckiem.