Odpowiednio dobierz fotelik dla dziecka

792_3756750

Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Wybór fotelika samochodowego jest tak samo istotny, jak wybór wózka czy nosidełka. Odpowiednio dobrany fotelik zapewnia dziecku nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort jazdy. Wiadomo, że fotelik trzeba dobrać do wagi i wieku dziecka, ale co jeszcze jest istotne przy wyborze fotelika?

Homologacja

Bezpieczeństwo zapewniają tylko te foteliki, które są oznaczone europejskim certyfikatem bezpieczeństwa (ECE R44). Warto zainteresować się testami zderzeniowymi. Fotelik, który wypadł dobrze w testach zderzeniowych, to fotelik bezpieczny. Dobry wynik testów zderzeniowych daje gwarancję bezpieczeństwa. Nie kupuj fotelików, które nie są oznaczone europejskim certyfikatem bezpieczeństwa.

 Fotelik nowy czy używany?

Eksperci odradzają zakup używanych fotelików. Kupując używany fotelik, nie mamy pewności, czy jest bezpieczny. Poprzedni właściciel może zataić przed nami m.in. uszkodzenia fotelika. Uszkodzenia mogą być niewidoczne gołym okiem. Nie wiadomo też, czy używany fotelik nie był kiedyś uczestnikiem wypadku drogowego. Jeśli zdecydowałeś się jednak na używany fotelik, pamiętaj o tym, by obejrzeć go osobiście przed zakupem, najlepiej z osobą, która się na fotelikach samochodowych zna. Nigdy nie bój się pytać poprzedniego właściciela. Nie ma głupich pytań, szczególnie, gdy chodzi o bezpieczeństwo dziecka.

Ważne jest, aby fotelik spełniał wymogi bezpieczeństwa, był wygodny i pasował do naszego samochodu. Jeśli znaleźliśmy fotelik, który spełnia te warunki, nie wahajmy się przed jego kupnem. Jeśli czeka nas podróż z dzieckiem, warto zapoznać się z materiałem o dziecięcych podróżach.