Osocze bogatopłytkowe – leczenie łysienia

Dużo kobiet marzy o pięknych, gęstych włosach. Jedne panie mogą cieszyć się tą cechą swojego wyglądu, a inne nie. Czasami nasze włosy, przez liczne czynniki genetyczne i stres, nie są takie, jak byśmy chciały. Niektóre z nas muszą mierzyć się z problemem rzadkich, wypadających włosów, z których tak naprawdę niewiele można zrobić. Podczas wizyty u fryzjera nie możesz wtedy zbytnio pozwolić sobie na szaleństwa – gdyż Twoje włosy są słabe. Czasami częste i szybkie przerzedzanie włosów może świadczyć o poważnych problemach. Najczęstszym powodem do zmartwień – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn – jest problem łysienia. Psuje to nie tylko nasz stan psychiczny, lecz także atrakcyjność!

Najczęstsze przyczyny łysienia

Problem łysienia może spotkać nas wszystkich w każdym wieku. Najczęściej schorzenie to dotyka osób, których rodzice lub dziadkowie także zmagali się z tym kłopotem. Nie zapominaj jednak o tym, że łysieniu może sprzyjać niewłaściwa dieta – w tym również zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia). Twoje włosy mogą też tracić gęstość po ciąży, a także po przyjmowaniu lub odstawieniu leków hormonalnych. Czy jednak jesteś już dożywotnio skazana na ten problem? Nic bardziej mylnego! Współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw Twoim problemom i znajduje coraz to nowsze i skuteczniejsze sposoby na walkę z niedoskonałościami.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Współcześnie coraz popularniejsze jest dążenie do pełnej ekologiczności, a także naturalności różnych produktów żywieniowych. Również sektor medycyny estetycznej idzie wraz z tą modą i postępem. To właśnie dlatego zaczęto szukać innowacyjnych rozwiązań problemów. Po wielu latach szukania znaleziono skuteczne rozwiązanie dla osób zmagajacych sie z problemem łysienie. Kłopot ten może zniknąć dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Ale czym ono tak właściwie jest?

Osocze bogatopłytkowe, jak można się domyślić, pozyskiwane jest z komórek krwi. Dzięki temu czynnikowi wzrostu możesz cieszyć się nie tylko piękną, młodą i elastyczną cerą, lecz także gęstymi włosami.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w medycynie estetycznej jest pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta. Dzięki specjalnej metodzie wirowania ten cenny składnik zostaje oddzielony od pozostałych elementów krwi. Osocze ma właściwości regenerujące i odbudowujące. Swoje zastosowanie znajduje więc nie tylko w medycynie estetycznej, lecz także stomatologii i innych dziedzinach. Dzięki zastosowaniu wampirzego liftingu z wykorzystaniem tego właśnie czynnika wzrostu możesz cieszyć się nie tylko piękną cerą, lecz także mocnymi, gęstymi włosami. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Skuteczność działania osocza uzyskanego z krwi potwierdzona jest przez wielu specjalistów. Również eksperci z MediArt Clinic polecają zabiegi z wykorzystywaniem tego naturalnego produktu. Osocze bogatopłytkowe rekomendowane jest w walce z osłabionymi włosami.

Przeciwwskazania

Przed każdym zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą. Czasami nasze zdrowie może nie pozwalać nam na skorzystanie z zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Wszystko to w trosce o Twoje zdrowie. Najczęściej z takiego zabiegu wyklucza nas m.in:

  • ciąża;
  • okres karmienia piersią;
  • infekcje skóry;
  • choroby krwi;
  • nowotwory.