Fizjoterapia w Warszawie a trening personalny

Każda warszawska siłownia odnotowuje znaczny skok nowych członków. Nie ma się co dziwić – noworoczne postanowienia to idealny bodziec do tego, by wykupić karnet w pobliskiej siłowni i poprawić jakość swojego życia.

Każda warszawska siłownia odnotowuje znaczny skok nowych członków. Nie ma się co dziwić – noworoczne postanowienia to idealny bodziec do tego, by wykupić karnet w pobliskiej siłowni i poprawić jakość swojego życia. Osoby, które od lat przyzwyczajone są do aktywności fizycznej zdecydowanie łatwiej i lepiej adaptują się do nowych warunków. Jeżeli jesteś początkującym sportsmenem warto poszukać pomocy u trenera personalnego.

Indywidualny plan treningowy

Zanim zdecydujesz się na trenera personalnego, dobrze jest poszukać o nim informacji. Czy prowadzi kobiety, czy mężczyzn, w czym się specjalizuje, czy ma pozytywne opinie w internecie.

Każdy trener personalny zaczyna pracę od zebrania obszernego wywiadu. Na pewno będzie pytał o Twoją historię związaną z siłownią, o choroby, urazy, które przeszedłeś i mogą mieć wpływ na plan treningowy. Po zebraniu informacji, trener przystępuje do ułożenia planu.

Co powinien zawierać plan treningowy?

Dobrze stworzony plan treningowy powinien zawierać niezbędne informacje o ćwiczeniach, które zawiera. W jaki sposób należy je wykonywać, jak wygląda poprawna technika oraz jak często. Nie wolno zapominać o rozgrzewce oraz potreningowym rozciąganiu, które w 90% eliminują pojawienie się urazów. Kolejnym punktem są serie i ilość powtórzeń. Na początku w szybkim tempie chcemy uzyskać wymarzone efekty i trenujemy 2 razy ciężej, ale pamiętajmy, że trening rozpisał profesjonalista, a obciążenie i siłę treningu dostosował pod nasze możliwości. Jeżeli nie będziemy kurczowo trzymać się planu możemy przysporzyć sobie niemiłych bóli, które w konsekwencji przerodzą się w poważne urazy.

Na urazy najlepsza fizjoterapia w Warszawie

Na mapie Warszawy znajdziemy sporo miejsc z fizjoterapią. Czym się kierować w wyborze fizjoterapii w Warszawie? My zalecamy poczytać opinie w internecie i podpytać znajomych na siłowni, najlepsze rekomendacje to te z życia wzięte.

Zrobienie pierwszego kroku ku aktywności fizycznej to powód do dumy i radości, ale pamiętajmy, że tam gdzie się kończy zdrowy rozsądek – zaczyna się fizjoterapia w Warszawie.