Owocowy sok na dobry początek dnia

Owocowy sok na dobry początek dnia

 

Soki z owoców to rewelacyjny początek dnia. Są zastrzykiem energii, witamin czy minerałów – samo zdrowie. Ponadto naturalne soki owocowe mogą z łatwością zastąpić słodycze.

Każda z nas z łatwością rozpozna soki ze sklepowych półek i te przygotowane w domu. Pierwsze są oczywiście rozcieńczone wodą, w dodatku okraszone są barwnikami, cukrami i niestety konserwantami. Naturalne soki owocowe, służące zdrowiu, znane są na całym świecie. Nie ma nic prostszego jak sporządzenie takiego fantastycznego nektaru.

 

Wspaniały sok przeznaczony dla leniwców

 

By sporządzić domowy sok idealny dla osób, które lubią leniuchować należy przygotować wiórki kokosowe, jedno mango, pół ananasa, oraz jeden banan Przy wyciskaniu soków najlepiej skorzystać z blendera sokowirówki lub wyciskarki do soków. Pamiętajmy o dokładnym umyciu i obraniu owoców.

 

Sok z rana, czyli najlepszy pretekst do wstawania

 

Przy tym soku najlepiej sprawdzają się owoce takie jak pomarańcze cytryny i grejpfruty. Dodają one nam z pewnością orzeźwienia oraz energii, która jest przecież tak bardzo potrzebna z rana nawet kawa nie spełnia tak dobrze swojego zadania jak sok z wymienionych owoców.

 

Które owoce i warzywa należy wybierać?

 

Do przygotowania soków najlepsze są dojrzałe owoce najwyższej jakości. Warto poszukać (co nie jest łatwą sprawą) tych bez sztucznych nawozów i opryskiwania. Szerokim łukiem unikaj produktów nadpsutych poobijanych czy tracących kolor. Pamiętaj, że sok im świeższy tym lepszy. Jeśli chorujesz na jakieś choroby przewlekłe trzeba skonsultować się ze specjalistą. Na przykład cukrzykom zaleca się poprzestanie na sokach warzywnych.