Rowerowe wycieczki sposób na relaks

Rowerowe wycieczki

 

Sezon rowerowy tuż, tuż. Za oknem coraz częściej widać promienie słoneczne. Dni stają się cieplejsze a to oznacza, że czas wydobyć z zakamarków garażu nasz rower, który popadł w niełaskę w czasie zimy. Nie tylko powinniśmy sprawdzić jego stan do jazdy, ale warto też się zastanowić, co jeszcze będzie nam potrzebne, gdy wybierzemy się na dwóch kołach w poszukiwaniu ciekawych i nieznanych, wakacyjnych przygód.

Akcesoria są niezbędnym elementem wyposażenia roweru, ułatwiającym jazdę i zwiększający komfort użytkowania. Dzięki nim nie tylko będziemy mogli poczuć większą wygodę jadąc na rowerze, ale też zwiększy się nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.  Co nam jest, więc potrzebne?

 

Kask ochrona naszej głowy przed upadkiem

 

Gdy wsiadamy na rower, nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że kask, który z pewnością również zakupiliśmy wraz z rowerem, jest bardzo istotny w czasie jazdy.  Dlaczego? Przede wszystkim w razie upadku nasza głowa, która jest bardzo czułym miejscem człowieka jest w stu procentach chroniona. Nawet jeśli bardzo mocno się uderzymy kask zamortyzuje to uderzenie i ochroni nas przed urazem głowy, który niejednokrotnie ma straszne następstwa. Pamiętajmy, więc, że kask do roweru jest naszym największym przyjacielem i koniecznie zbierajmy go ze sobą w podróż.

 

Odpowiednie oświetlenie  

 

Będąc kierowcami samochodów, wiemy jak istotną sprawą jest oświetlenie. Przesiadając się na rower nie zapominaj wiec o światłach i odblaskach. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu jesteśmy lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu, co zmniejsza, aż o połowę ilość wypadków. Chcemy czuć się bezpiecznie? Zadbajmy i my o nasze bezpieczeństwo na drodze..