Pełne, jędrne i nawilżone usta – to zapewni Ci kwas hialuronowy!

Modelowanie kwasem hialuronowym to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Unikalne właściwości tej substancji sprawiają, że doskonale sprawdza się ona przy zabiegu wypełniania ust – odpowiednio wykonany zabieg pozwala na uzyskanie spektakularnego, a jednocześnie wyjątkowo naturalnego efektu. Dlaczego warto zdecydować się na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, chcąc uzyskać efekt pełnych, jędrnych i nawilżonych ust? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy wszystkie zalety tego zabiegu.

Kwas hialuronowy – naturalna substancja organizmu

Kwas hialuronowy to jedna z bezpieczniejszych substancji wykorzystywanych przy zabiegach medycyny estetycznej. W ludzkiej skórze kwas hialuronowy występuje w formie biopolimeru i razem z kolagenem stanowi jej główny składnik. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego produkowanego przez nasz organizm systematycznie się zmniejsza, czego efektem jest utrata odpowiedniego nawilżenia i ujędrniania skóry, w tym również w okolicy ust. Najlepszym sposobem na uzupełnienie ubytków kwasu hialuronowego w organizmie jest właśnie zabieg ostrzykiwania skóry tą substancją. Decydując się na tę terapię w okolicy ust, możemy dodatkowo uzyskać spektakularny efekt ich wypełnienia.

Pełne, jędrne i nawilżone usta – natychmiastowy efekt!

Jedną z zalet zabiegu ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym jest, jak zaznaczają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, natychmiastowy efekt wypełnienia, powiększania, poprawy nawilżenia i kolorytu ust. Pełnymi, jędrnymi i nawilżonymi ustami możemy cieszyć się właściwie bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu lekarskiego. Oczywiście, zaraz po zabiegu usta mogą być obrzęknięte, a na ich powierzchni mogą znajdować się drobne wybroczyny i siniaczki, jednak to naturalne efekty uboczne terapii, które znikają samoistnie po kilku dniach od zabiegu. Co więcej, efekty zabiegu są długotrwałe i mogą utrzymać się nawet do 8 miesięcy.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym – krok po kroku

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym rozpoczyna konsultacja dermatologiczna, podczas której specjalista ocenia stan naszych ust, a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu (np. ciąża, okres laktacji, opryszczka czy stan zapalny w okolicach ust) i ustala z pacjentem jego osobiste preferencje, co do ostatecznych efektów zabiegu. To bardzo ważny etap, bo podczas niego ustalamy ze specjalistą wielkość oraz kształt ust – dziś zdecydowanie odchodzi się od efektu mocno przerysowanych ust, a specjaliści wykonują zabieg w taki sposób, aby uzyskać rezultat naturalnie powiększonych, ujędrnionych i nawilżonych ust. Sama procedura zabiegu ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym jest szybka, prosta i praktycznie bezbolesna – trwa zaledwie 10 minut, a dzięki zastosowaniu znieczulenia jest komfortowa i łagodna dla pacjenta.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym zaliczamy do grupy tzw. zabiegów lunchowych – nie tylko ze względu na niezwykle krótkotrwałą procedurę zabiegową, lecz także brak okresu rekonwalescencji. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w trakcie pierwszych 24-48 godzin po zabiegu nie należy dotykać i ugniatać ust, spożywać gorących potraw, korzystać z sauny i solarium, a także wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych – może to zaburzyć proces prawidłowego rozmieszczania się substancji pod skórą. Przy okazji powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym warto też wykorzystać tę substancję do wypełniania zmarszczek znajdujących się wokół ust, np. zmarszczek palacza, bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek marionetkowych, uzyskując w ten sposób kompleksowy efekt odmłodzenia, odświeżenia i uwydatnienia ust.

Więcej informacji na temat zabiegu modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/neauvia-intense-lips/